Kevadine taimekasvatuse ABC

Kuidas alustada aknalaua- või rõduaiaga? Milliseid köögivilju peaks ette kasvatama ja millised võib otse seemnest maha külvata? Kas hakata nullist seemnetega mässama või osta istikud? Mida juba märtsis külvata saab?

Tulevik on rohumaaveisteta?

Kliimamuutuste perspektiivist on rohumaaloomade kasvatus oluliselt hullem, kui üks kõik millisel muul dieedil olevate loomade kasvatamine. Üsna pea oleme olukorras, kus valgukonsentraat on rohumaadel liiga väike, et loomad võiksid sellel toidul suuremaks kasvada. 

Mis toimub lihatööstuse kulisside taga? 

Rakvere lihakombinaadis algab 6. veebruaril tähtajatu töötajate streik, kus nõutakse väärilist palka ebainimlike tingimustega tööle. Eriti suureks murekohaks on töötajate tingimused tapamajades. Need ettevõtted ei ekspluateeri mitte ainult loomi, vaid ka inimesi, kes loomi käitlevad.

Biolagunevad kotid ei olegi tegelikult biolagunevad

Biolagunevatele kottidele on lisatud tavalise koostise hulka maisitärklist, mis looduses ära laguneb. Samal ajal kilemass aga ei lagune järgmise 1000 aasta jooksul. Parem alternatiiv, paberkott, hakkab aga üldprügis sarnaselt muudele biolagunevale jäätmetele tugevat kasvuhoonegaasi metaani tootma. Mida teha?

Looduslik imeravim ingver

Ingver on superfood, mis lisaks iivelduse ja krampide leevendamisele, ainevahetuse kiirendamisele  ja vereringluse stimuleerimisele on otseseks leevenduseks terviseprobleemidele nagu südamehaigused, diabeet, insult ja vähkkasvajad.