Stop the Trucks

Stop the Trucks

Igal aastal transporditakse üle 1 miljardi linnu ja 37 miljoni elusa veise, sea, lamba, kitse ja hobuse üle Euroopa Liidu ja kolmandatesse riikidesse. 

Kas oled kunagi mõelnud loomade peale, keda massiliselt Eestist ja Euroopast välja viiakse?

 

shutterstock_61506901.jpg

Nende teekond võib kesta mitmeid päevi järjest, põhjustades loomade väsimist, vedelikupuuduse teket, vigastusi, haiguseid ja tihtipeale isegi surma.

Isegi mitte vanad, väetid ega vastsündinud ei saa armu. Surmani väsinud loomad, keda on kurnanud poegimistööstus, mis on purustanud nende luud. Noored emapiimast võõrutamata vasikad peavad täistopitud kaubikutes seisma lugematuid tunde ja päevi ilma toidu ja puhkuseta. Kõik nad lähevad vastu samale saatusele. 

 

Olukord on isegi hullem siis, kui loomi transporditakse Euroopa Liidust väljapoole. Teekonnad kestavad katkestamatult sadu tunde ja sihtkohta jõudes ootab loomi brutaalne kohtlemine. 

Eyes on Animals ja TSB/AWF viisid aastatel 2010-2015 läbi viieaastase uuringu, mis tõi ilmavalgele uskumatuid fakte.

Ligikaudu 70% loomaveokitest, mis Euroopa Liidust Bulgaariasse lahkusid, rikkusid rängalt Euroopa Transpordi Regulatsiooni reegleid.

Meeskonnad leidsid eest nälgivad, ilma veeta ööpäevaks lauspäikese kätte jäetud loomad; lambad, kes pidid teiste loomade laipade peal seistes ootama viis päeva oma veokites enne teekonna jätkamist. 

shutterstock_99037214.jpg

Samuti leidsid nad süstemaatiliselt kohutavates kannatustes loomi, keda transporditi vanadel alustel, mis polnud loomaveoks ette nähtud. Ilma loomaarstide sekkumiseta jõudsid sihtkohta haiged, viga saanud ja surnud loomad. Selliseid avastusi ei tehtud mitte korra või paar, vaid kohutavad vaatepildid haigetest loomadest on tavapärased nähtused. 


Stop the Trucks kampaania kutsub üles elusate loomade vedamise asendamise lihaveoga. Elusa looma transportimine peaks piirduma imetajate puhul 8 tunniga ja lindude puhul 4 tunniga. 

Selle kampaania tulemusena on juba kuus Euroopa Liidu liikmesriiki (Saksamaa, Madalmaad, Taani, Rootsi, Austria ja Belgia) kutsunud üles Euroopa Komisjoni Euroopa Transpordi Regulatsiooniseadust üle vaatama. Nad on altid nägemaks liigist olenevat transpordiaega ja karmimaid regulatsioone loomade heaolu tagamiseks. Meie abiga saab Euroopa Liidu valitsusele näidata, et eurooplaste jaoks on see oluline teema. Juba üle 700 000 Euroopa Liidu kodaniku on kampaaniale oma allkirja pannud, kuid abi oleks enamgi vaja.

Kui soovid kampaania õnnestumisesse panustada, saab rohkem infot Stop the Trucks kodulehelt.

 

Sügis, tervis ja muu

Sügis, tervis ja muu

Kuidas üksi elades säästlikult läbi saada?

Kuidas üksi elades säästlikult läbi saada?