Veganlus pole nurgas häbenemiseks

Veganlus pole nurgas häbenemiseks

Mõned inimesed kipuvad veganeid mõnitama või häbistama, kutsudes neid “rohusööjateks”, “puukallistajateks” või “pehmodeks”. Mida enamus neist ei tea, on see, et veganite hulgas on igasuguseid erinevaid inimesi, kes on selle tee valinud erinevatel olulistel põhjustel.

Siin on mõned põhjused, miks sa ei peaks kunagi tundma piinlikkust, et oled vegan:

Säästad loomi nende eluaegsetest kannatustest

Farmiloomad on kõige rohkem väärkoheldud loomad maailmas. Hetkest, mil nad sünnivad, kannatavad nad väga palju inimeste julmust, mida paljud meist isegi ette ei suuda kujutada, sealhulgas äärmuslikult kitsaid elutingimusi ja sandistavaid protseduure ilma valuvaigistiteta.

Kaitsed planeeti

Kliimasoojenemine on üks suurimaid ohte, mis ähvardab meie elu planeedil Maa. Lõpetades liha ja teiste loomsete toodete tarbimise vähendad märgatavalt oma süsiniku jalajälge.

Aitad kaitsta ohustatud liike

Bioloogilise Mitmekesisuse Keskuse (Center for Biological Diversity) järgi on liha söömise vähendamine üks parimaid viise kuidas päästa ohustatud loomaliike ja säästa loodust.

Seisad töötajate eest

Suurloomatööstuste töötajaid ähvardavad mitmed töökeskkonna ohud, näiteks vigastused, hingamisteede haigused, posttraumaatiline stressihäire ja kokkupuude antibiootikumidele vastupidavaks muutunud bakteritega.

Kaitsed vihmametsasid

Maailmapanga raporti kohaselt on Amazonase vihmametsade raiumise suurim põhjus põldude loomine loomasööda kasvatamiseks.

Muudad maailma paremaks

Intensiivfarmidel ja probleemidel, mis nendega kaasas käivad, ei ole kohta kaasaegsete väärtustega ühiskonnas. Olles veganid, aitame me kaasa maailma muutmisele jätkusuutlikumaks, empaatilisemaks ja vähem vägivaldseks.

Allikas: chooseveg.com

Karusnahk ja nahk

Karusnahk ja nahk

Gorilla käis Londonis veganmessil

Gorilla käis Londonis veganmessil