4 isekat põhjust tarbimise vähendamiseks

4 isekat põhjust tarbimise vähendamiseks

Sõnapaar nullkululine elustiil võib esialgu manada silme ette heategija Ema Theresa; veest ja leivast koosneva dieedi ja väljalangenud karvadest kootud särgid.

Reaalselt on aga tarbimise vähendamisel märkimisväärne mõju keskkonna plastikuprobleemide vähendamisele.

Sellega aga asi ei piirdu - vähesem tarbimine toob kaasa ka motiveerivalt isekaid kasutegureid, mille nimel zero-waste elustiili viljeleda. 


1. Väheneb tarbitud suupistete arv

Kui otsustad elada plastikuvabalt, jäävad esimesena poekorvist välja igasugused snäkid ja suupisted - kõik need on ju pakendatud ühekordsesse plastikusse.

Mida teha, kui järsk küpsiseisu tuleb peale ja poes on kõik küpsised plastikusse pakendatud? Väga lihtne - vormid taigna ja küpsetad need ise valmis! Üleüldse väheneb tarbitud suupistete arv oluliselt, sest plastikust loobudes need lihtsalt ei ole enam nii kättesaadavad. 


2. Raha säästmine

Üleüldine tõde on see, et pakendatud toit maksab rohkem kui pakendivaba. Võtame näiteks õuna: tootja peab pakkuma kliendile mingit lisaväärtust, et õuna eest rohkem raha küsida. Seda tehakse õuna protsesseerimise, pakendamise ja vahel isegi püreestamise ja plastiktuubi toppimise kaudu. 


3. Suurem lõbu ostlemisest

Enne nullkuluga alustamist ei kujuta inimesed ettegi, kui lõbus see eluviis olla võib. Igapäevased väljakutsed ja tegevused on lõbusamad, kui sellel on kindel eesmärk. Ka toiduostlemine muutub omaette mänguks - milliselt turult saab kõige orgaanilisemaid, puhtamaid, naturaalsemaid tooteid? Pakendamata toit näeb imeline välja ja lõhnab juba turuplatsidel isuäratavalt. Toiduvalmistamine muutub hoolikamaks ja läbikaalutumaks. Teadlik eluviis toob märgatavalt palju rõõmu. 


4. Maitsvam toit

Pakendite ostmisest loobumine toob omadega kaasa ühe naljaka aspekti - märkamatult kaob laualt kogu töödeldud toit ja järgi jääb ainult toores, tõeline toit, mida ise valmistada tuleb. Isegi kui prügi sind külmaks jätab, siis kumba toitu sa tarbida eelistaksid: 

Maisihelbed või täistera kaerahelbed? 

Purgisupp või isetehtud supp? 

Purgioad või keedetud kuivatatud oad? 

Isetehtud toit on oluliselt maitsvam, toitainerikkam ja kasulikum kui poes müüdavad pakendatud pool-fabrikaadid. 

 

Allikas: ZeroWasteChef

 

Hea seedimise saladused

Hea seedimise saladused

Eesti looduskosmeetika: Tilk!

Eesti looduskosmeetika: Tilk!