Teetassidest lillepotid

Teetassidest lillepotid

Sügis on hea aeg kodus väikeste muudatuste läbiviimiseks. Kui ilmad on vihmased ja tuulised, saab kodusisustus eriti tähtsaks.

Sisekujunduse muutmiseks ja mööbli välja vahetamiseks ei ole põhjust - tuju saab tõsta ka palju lihtsamate vahenditega. Mõned rõõmsad detailid võivad kogu elamise üldpilti värskendada ja pereliikmetele palju rõõmu pakkuda. 

Üks lihtsamatest rõõmutoovatest projektidest on taimed plastikpottidest ümber istutada või üldse uued rohelised sõbrad majapidamisse tuua. Algav pime aeg on küll ka taimede jaoks keeruline üle elada, aga mõned vintskemad isendid peavad aknalaual uue hooajani ilusti vastu. Kel lillekasvatus varasemalt hästi ei ole sujunud, aga tahaks mõne potitaime siiski koju tuua, võib vaadata näiteks väikeste kaktuste poole. Kaktused on vastupidavad, vähenõudlikud ja elavad rõõmsalt edasi isegi siis, kui nad paariks nädalaks ära unustada. 

Seega, kui taimed on olemas, aga plast- või savipottid tunduvad neile igavad elukohad olevat, võib taimed vanade teetasside sisse ümber istutada. 

1420674125720.jpg

See lahendab korraga päris mitu probleemi: annab vanale serviisile uue elu, pakub taimedele kodu ja muudab aknalauad hoobilt palju rõõmsamaks. 


Vaja läheb: 

  • Väikest teetassi koos alustaldrikuga
  • Väikest toataime
  • Mulda
  • Paar kivikest
  • Elektritrelli

Esimene samm: 

Alustama peaks kõige tähtsamast. Et uuest lillepotist üleliigset vett välja viia, peab teetassi põhja puurima augukese. Aseta tass puuklotsi peale ja puuri tassi põhja väike auk. Kasuta kindlasti kõige madalamat kiirust ja väga nõrka survet, nii ei pea kartma, et portselan puruneks. Aseta teetass alustaldriku peale. Üleliigne vesi voolab niimoodi taldrikule, mitte maha.


Teine samm: 

Pane tassi põhja mõned kivid, aseta nende peale oma taim ja ümbritse see tugevalt mullaga. Kasta taime vastavalt vajadusele. 


Ja nii lihtne see ülesanne oligi!

Kui on endiselt nokitsemise tuju, saab teetassid veel väljaspoolt üle värvida või neile midagi peale joonistada. 

Vähese vaevaga ongi aknalauale värvi ja rõõmu toodud! 

Allikas: DIY Network

 

Muljed filmist ''Moest väljas''

Muljed filmist ''Moest väljas''

Eetilisi mune ei ole olemas

Eetilisi mune ei ole olemas