Kuidas hoida pakendamata leib värskena?

Kuidas hoida pakendamata leib värskena?

Kodusküpsetatud leib on kahtlemata maailma parim - olgu see siis iseenda, vanaema või kohaliku turu pagari poolt valmistatud.

Koduleiba soetades või valmistades ei ole seda kindlasti kilekotti vaja toppida - kile ainult kahjustab leiba, eraldades osakesi leivakiududesse ja jõudes seeläbi ka inimese organismi.

Üks leivapäts peab vastu aga keskmiselt 7 päeva.

Olgem ausad - ka seitsmenda päeva leib ei ole sugugi seesama, mis äsja ahjust tulnud aurav ja pehme küpsetis. Kuidas siis leiva kasutusaega maksimaliseerida ja seda võimalikult kaua värskena nautida? 

Siin on mõned nipid, mida leiva plastikuvabaks säilitamiseks kasutada saab.

shutterstock_483075565.jpg

Õhukindel karbike

Leiva riknemisele ja kuivamisele aitavad peamiselt kaasa õhk ja niiskus. Selleks, et leib võimalikult kaua värskena püsiks, tuleb järelikult need tingimused välistada. Seetõttu sobib pagaritoodetele väga hästi õhukindlas karbis, konteineris või leivakapis olemine - põhiline, et anumat õhukindlalt sulgeda saaks. 


Leivakott

Mitte just igaühel ei ole ligipääsu leivakonteineritele või kappidele. Üks lihtsamaid vähemnõudlikke säilitusnippe on panna leib kas ostetud või isetehtud riidest koti sisse, kus küpsetis rahulikult hingata saab, olles samas päikesepaiste ja suure niiskuse eest kaitstud. 


Leivakarp 

Kõige paremini säilib leib siis, kui see on hoiustatud jahedas ja pimedas kohas, otsese päieksevalguse käest eemal. Selle jaoks sobivad suurepäraselt punutud korvid või vanaaegsed suletava uksega leivakapid. Leivakarbi kasutamist võib kombineerida ka riidest kotiga, hoides toidu eriti värskena. 


Paberkott

Käsitööna valminud saiad-leivad passivad erakordselt hästi paberkotti, mis leivale sobivat keskkonda pakub. Ka paberkotis küpsetisi tuleb hoida otsese päikesevalguse käest eemal. Kotisuu tuleb hoolikalt kinni voltida iga kord, kui seda kasutatud on. 


Ahi

Kui leivapäts on hakanud juba kuivama ja muutunud tekstuurilt puiseks, on aeg see kiiresti ära realiseerida. Hea nipp, kuidas puine leib uuesti värskeks saada on selle üles soojendamine - pane leib mõneks minutiks elektriahju ja lase sel soojaks minna. Soovi korral võib restile lisada ka kruusi koos veega, et niiske õhk ka leiba niisutaks. 

Allikas: 1MillionWomen

 

Mis juhtub kehaga, kui lõpetada liha söömine?

Mis juhtub kehaga, kui lõpetada liha söömine?

Hea seedimise saladused

Hea seedimise saladused