Planeeritud aeg või ajaraisk

Planeeritud aeg või ajaraisk

Sügis toob koos kolletavate lehtedega kaasa ka kiirustamise, tööülesanded ja kriitilised tähtajad.

Kui septembrikuine esimene elevus on möödas, kipub reaalsus valusalt kätte jõudma - päikesepaiste ja kergus on möödas ning nüüd tuleb hakata vaeva nägema. 

63676f_314afb62796e42139f591bef30c86aaf~mv2.png

Just tähtajad on need koormad turjal, mida tihtipeale elu eest pelgame. Loome- ja tööprotsesse kirjeldab ideaalselt kõrval olev pilt:

koguni 80% meie tööst võib olla rohkem nagu ajaraisk, kui et tõsine tegutsemine.

 

Tulemused saadakse kätte ikka viis minutit enne tähtaega; suure paanitsemise, magamata öö ja kulutatud närvirakkude arvelt. 

Pinge puhul kehtib see naljakas fenomen, et kõrgema pingetaluvusega inimesed ei pruugi elu teistmoodi ette kujutadagi. Õnneks või kahjuks mina nende hulka ei kuulu - tähtaja-pinge väsitab mind meeletult! Kui pean vahel harva mõne töö viimasel minutil lõpetama, tekitab see nii meeletut rammestust, et pärast nädal aega seda stressi välja magama pean. Sellepärast on minu jaoks just sügisel eriti oluline, et aega teadlikult planeeriksin: 

järjepidev rahulik töötamine aitab mul omaenda elu üle kontrolli hoida, samas kui siia-sinna rapsimine hävitab nii produktiivsust, jõudu kui motivatsiooni.

Selles osas olen käesoleval sügisel ka põnevil: kas tõesti õnnestub üks hooaeg mööda saata ilma paanika ja ärkvel oldud öödeta? Ma loodan küll! Täidetud kalendermärkmik, värvilised pastakad ja korralikud 8-tunnised ööuned annavad lootust, et korralik süsteem ja kohusetunne võivad saada inimlikust edasilükkamise-vajadusest suuremaks. 

Tõesõna, paanikast tekkiv närvikõdi pole sugugi nii nauditav kui teadmine, et kõik päevased ülesanded on täidetud ja saan rahulikult jätkata elu nautimisega. 

Seega, võtkem kõik kalendrid välja ja kirjutagem üles algava nädala põletavamad ülesanded.

 

 

Susanna

Hooajatoitude ABC - sügise eri

Hooajatoitude ABC - sügise eri

5 vabandust miks prügi mitte sorteerida

5 vabandust miks prügi mitte sorteerida