Põllumajanduse tulevik: päikeseenergia ja merevesi

Põllumajanduse tulevik: päikeseenergia ja merevesi

Võimalik, et uudne põllumajanduslik tehnika on lahendanud globaalse probleemi, kuidas kasvatada toitu selleks kõlbmatute tingimustega piirkondades.

Lisaks sellele võib antud lahendus peatada väärtuslike kaduvate maavarade hävimise. 


Peamine argument GMO kasutamise poolt on tõsiasi, et maakera ressursid on lõppemas ja GMO abil on võimalik toidukasvatust kiirendada. 

Organisatsiooni Natural Blaze sõnul kasvab inimkonna vajadus toidu järele koos rahvastikuga. Praegusel hetkel võideldakse palju geneetiliselt muundatud toidu vastu, mis vaatamata terviserikete põhjustamisele on põllumajanduses laialt levinud.

GMO mõju sügavamalt analüüsimine näitab aga selgelt, et keemiline põllumajandus on põhiline faktor põllumaa ja mulla kahjustumise juures.

Seega ei ole geneetiliselt muundatud toidukasvatus kuidagi jätkusuutlik variant. Õnneks on olemas uudseid lahendusi, mis on ühtaegu nii tõhusad, keskkonnasõbralikud kui produktiivsed. 


Innovaatiline start-up Sundrop Farms on loonud kõrgtehnoloogilised kasvuhooned, mille eesmärk on kasutada võimalikult vähe maavarasid võimalikult suurte tulemuste jaoks. Ühendkuningriigis, Austraalias ja USAs resideeruv firma on võtnud nõuks harida ja valgustada inimesi ning laiendada oma ettevõtet veelgi enam. 

Põlluharimiseks on vaja maad, vett ja energiat - need on kõik piiratud ressursid.

Sundrop Farms on need ressurssid aga taasavastanud. 

63676f_0a028879027a473e910ebc392fb0f305~mv2.jpg

2010. aastal tuli firma välja oma pilootfarmiga Lõuna-Austraalias, Port Augustas. See rajati keset kõrbe, kus tavatingimustel oleks olnud võimatu toitu kasutada. Kombineerides merevee ja päikesevalguse õnnestus Sundrop Farms'il muuta põllumajanduse dünaamikat.

 


Kasutades vaid kookospähklite koorikud, 23 000 peeglit päikesevalguse võimendamiseks ja magestatud merevett umbes 20 hektari peal, on arendajad kasvatanud tonnide viisi värsket, täisväärtuslikku orgaanilist toitu. 

Sundrop Farms kasutab magestatud merevett, vähendamaks inimeste sõltuvust põhja- ja vihmaveest, võimaldades põllumajandust ka keeruliste tingimustega piirkondades. 

 

Kasutades vaid päikesevalgust võimendavaid peegleid ja merevett, võib põld kanda 17 000 tonni toitu iga-aastaselt, ilma midagi geneetiliselt muundamata. 

Lisaks sellele kasvab farmi toit hüdropooniliselt, vähendades vajadust vee ja mulla järele.


Innovatsiooniliste farmidega on Sundrop Farms ümbersõnastamas toidu tähendust selleks, mis ta olema peakski - orgaaniline kohalik toit, mida kasvatatakse jõudsalt kasvava populatsiooniga piirkondades.

Allikas: NaturalNews

 

5 vabandust miks prügi mitte sorteerida

5 vabandust miks prügi mitte sorteerida

10 sammu õnnelikuma elu suunas

10 sammu õnnelikuma elu suunas