Retseptineljapäev: oa-seene pada hummusega

Retseptineljapäev: oa-seene pada hummusega

Märkamatult on taas kätte jõudnud nädalalõpp. Kui oleme mõned korrad jaganud Taimse Teisipäeva maitsvaid retsepte, siis seekord lisame ise ühe Gorilla meeskonna lemmikretsepti. 

Kuni rikas sügisene seenehooaeg veel kestab, on hea värskeid ande võimalikult tihti toidukordadele lisada. Oa-seenepada on toitainerikas ja lihtsalt valmiv roog, mis täidab kõhtu, aga ei tekita raskustunnet ega väsimust. Toidu valmistamine on imelihtne, võtab ainult viis minutit ja sobib ka kooli või tööle kaasa võtmiseks. 


Koostisosad: 

  • Punased kidney oad 
  • Meelepärased seened (meie kasutasime värskeid kukeseeni) 
  • Hummus
  • Paar kirsstomatit
  • Sibul ja küüslauk
  • Maitsepärm, sool ja teised meelepärased maitseained 

Valmistamine: 

Võimalusel tarbi kuivatatud ube, mida soovitud kogustes ise ette valmistada saad.

Selle roa juures mängivad kõige suuremat rolli kiudaineterohked punased oad.

Leota peotäis kuivatatud ube üleöö külmas vees külmkapis. Kui ligi 8 tundi (või natukene kauem) on möödunud, keeda ube umbes 40 minutit madalal kuumusel. Lisa soola alles keemise lõppfaasis, kui oad hakkavad valmis saama. Oad võib valmis keeta ka mõned päevad varem ning seejärel koos seentega pannil üles soojendada. 

Purgiubade kasutamise puhul pane nõrutatud oad pannile ja lisa ubadele kaks peotäit kukeseeni. Pane tähele, et seened kaotavad kuumutamisel suure osa massist ning vähese koguse puhul ei pruugi neist suurt midagi alles jääda. 

Maitsesta ube ja seeni pannil, lisa soovi järgi küüslauku ja sibulat. 

Pildil on kidney oad kukeseente ja Biomarketi peedi hummusega. 

Pildil on kidney oad kukeseente ja Biomarketi peedi hummusega. 

Kui toit on soe ja seened läbi küpsenud, serveeri rooga koos hummuse ja kirsstomatitega. Kui pole aega ega oskusi ise hummust valmistada, siis tasub katsetada Balti Jaama Biomarketi imelisi maitsehummuseid. Kel maitseid väheseks jääb, võib toidu maitsepärmiga üle uputada ja nautida tõeliselt maitsvat kõhutäit. 

 

Eetilisi mune ei ole olemas

Eetilisi mune ei ole olemas

HOIA Homespa

HOIA Homespa