Veganist tippsportlased - unes või ilmsi?

Veganist tippsportlased - unes või ilmsi?

Viimase kümne aasta jooksul on taimetoitlus kasvatanud palju populaarsust ja saanud üldsuse poolt aktsepteeritavaks. Varem vaadati taimetoitlasi kui puukallistajaid. Tänaseks on taimetoitlased normaalne osa ühiskonnast.

Igal inimesel on oma põhjused loomsetest ainetest loobumiseks, näiteks loomade õigused, tervislikud põhjused, mure keskkonnaprobleemide pärast. Samas on aga selge, et taimetoitluse pärast kellelgi elus midagi puudu ei jää -

shutterstock_506739523-2.jpg

veganite hulgas on nii raudse tervisega hobisportlasi kui ka tõelisi maailmaklassi poksijaid, võitluskunstide viljelejaid kui ultramaratoonereid. 

 

 

Hiljuti rõhutas Los Angelese uudistekanal ABC News kasvavat veganlustrendi sportlaste hulgas. Eraldi toodi välja Jacksonville Jaguars klubi ameerika jalgpallimängija Montell Owens, võitluskunstide viljeleja Mac Danzig ja Ironman kolmevõistleja Brendan Brazier.

Owens märkas enda suguvõsas levivaid mitmeid haigusi ja avastas uurimistöid tehes, et neid tervisehädasid oli võimalik ennetada.

"Peame kultuuriliselt muutustest läbi minema. Miks mitte alustada iseendast?" mõtiskles Owens enda elustiilivaliku üle.
"Uskuge või mitte, aga hea mäng sõltub aina enam puhtast toidulauast ja teadlikust elustiilist. Viimastel aastatel on sportlased lisanud meeskonna kohvikutesse salatibaarid, mahlapressid, lehtkapsa, quinoa, mandlivõi ja täisterapasta."

 

Vegansportlaste nimekirjad on viimaste aastatega nii palju kasvanud, et ei jõua kõiki maailmakuulsaid staare äragi nimetada. 


"Tõendid näitavad, et see on tervislik elustiil," räägib maailmakuulus sportlane Tony Gonzalez.
"Mul on ka pingelistel hetkedel nüüd rohkem energiat. Palli püüdmine või mööda laskmine on sekundite küsimus. Liha söövad sportlased on mängu viimases veerandis väsinud ja uimased. Mina tahan olla alati 100% energiline ja valmis." 

Olenemata sellest, kas oled ise tipp-sportlane või lihtsalt spordifänn, tasub tõsiselt kaaluda liha tarbimise vähendamist ja taimetoidu osakaalu suurendamist. 

Allikas: Mercy for Animals

 

Kuidas üksi elades säästlikult läbi saada?

Kuidas üksi elades säästlikult läbi saada?

Muljed filmist ''Moest väljas''

Muljed filmist ''Moest väljas''