6 ideed toidujääkidega kokkamiseks

6 ideed toidujääkidega kokkamiseks

Augustikuus viisime Gorillas läbi eksperimendi „2 nädalat toidujääkideta“, kus meie toimetaja Kreeta jagas jäätmevaba elu kogemusi ja nippe.

Toiduraiskamise statistikat ei ole vast vaja praegu välja tuua - oleme korduvalt kirjutanud, kui meeletult suurtes kogustes eestlased toitu raiskavad ja kui palju inimesi võiks maailmas kõhu täis saada sellest, mis läänemaailma prügikastidest leidub.

Kui toidu ülejääke on võimalik enne nende riknemist realiseerida ja sellega nende prügikasti sattumist vältida, on keerulisem toorainest ülejäävate jääkidega.

 Köögiviljade lehed ja ümarad otsad kipuvad vaid silmapilgutusega prügikasti lendama. Meil on mõned geniaalsed ideed, mida nende jääkidega peale hakata!


Peedilehed

Peedilehed on pungil täis antioksüdante ja B6-vitamiini.

Peedilehed on ühed Gorilla lemmikud toidujäägid! Need on imemaitsvad ja sobivad hästi nii pajaroa kui smuuti sisse.

Järgmine kord peeti ostes tasub ka lehed söögivalmistamisesse kaasata. Kusjuures, mõned farmerid võivad peedilehti isegi tasuta ära anda, kuna neid kuigi laialdaselt toiduks ei tarvitata.


Tšilli varred

Tšillikauna varred on sama head kui kaun ise.

Pole mingit põhjust, miks need varred ära viskama peaks. Hakitud varre võib kohe toidu sisse panna või järgmiseks kokkamiseks alles hoida. 


Kikerherne keeduvesi

Kikerherneste keeduvesi on ühtmoodi hea nii ise keetes kui poest purgiga kikerherneid ostes. 

See läheb kergesti vahtu, sobides ideaalselt magustoitude sisse. Aquafabaga saab valmistada lugematul hulgal hõrgutisi, kaasaarvatud näiteks suussulavat beseed ja kerget šokolaadivahtu. 

63676f_2191b9fb26d345ad8b15793601b248ad~mv2.jpg

Kikerhernestest ülejääv vesi on kuulus aquafaba, mis on suurepäraseks taimseks alternatiiviks munavalgetele.


Maasikaotsad

Ideaalne värskendus!

Maasikaotstest saab valmistada maitsvaid jooke - nii siirupeid, limonaade, kokteile kui maitsevett. Siirupi jaoks tuleb lisada võrdne osa suhkrut ja vett ning jätta maasikaotsad vähemalt tunniks ajaks segu sisse ligunema. Värsket maasikamaitselist siirupit saab pärast lisada nii kokteilidele kui limonaadidele. Maitsevee jaoks tuleb maasikaotsad leotada üleöö vees ja lisada ainult veidike sidrunit, piparmünti ja jääkuubikuid. 


Brokkolivarred

Ära raiska brokkoli varsi! Muidugi, õisikud on maitsvad, aga ega varred neile alla ei jää.

Kokates haki varred ja lihtsalt lisa need brokkoli õitele. Need segunevad nii hästi ära, et keegi ei saa kunagi teada! Kui varred ka natukene jäigad tunduvad, siis koori kõvem nahk maha ja haki järgijäänud varred. 


Porgandipealsed

Mis on parem kui karulaugupesto? Muidugi porgandipealse-pesto!

Lõika porgandipealsed võimalikult porgandi lähedalt, lisa pähklid, küüslauk, sidrun ja õli ning blenderda kõik ühtlaseks massiks. Imemaitsev pesto ongi valmis!

 

Allikas: GoingZeroWaste

 

Septembris ei söö liha

Septembris ei söö liha

Kõik loomad tunnistati tundevõimelisteks

Kõik loomad tunnistati tundevõimelisteks