Meie võrdsed kaaslased - loomad

Meie võrdsed kaaslased - loomad

Olen ikka mõelnud, kui iseenesestmõistetavalt me teatud asju elus võtame. Kui eelmisel nädalal maailm rõkatas rõõmust, kuna Uus-Meremaa vailtsus kõik loomad tundlikeks ja emotsioone kogevateks olenditeks tunnistas, käisid minu peast veidrad mõtted läbi.

Olen täitsa aus: kõige esimene uitmõte sosistas „No ja siis?! Kes oleks küll nii ilmselget tõde osanud arvata!“. Alles pärast süvenemist mõistsin, et tõepoolest - me elame tänagi veel maailmas, mis pahatihti loomi kui tarbeesemeid näeb. Kiivide poolt vastu võetud seadus astus aga hiiglasliku sammu lähemale sellele, mida meie esivanemad elementaarseks pidasid - loom on elusolend, just nagu inimenegi. 

shutterstock_424867081.jpg

Minu vanatädi armastab rääkida, kuidas ta noorusajal oma kassil priskeid suuri pisaraid silmist alla voolamas nägi. Tema nähtu osas ma pigem seisukohta ei võtaks. Mina isiklikult pole küll kunagi näinud pisaraid poetavat kassi, küll aga näinud kõrvalt loomade emotsioone, mis inimestele vägagi sarnased võivad olla. Seetõttu tunnen nii mina kui ka sajad tuhanded loomakaitsjad üle maailma suurt ja siirast rõõmu, et seda sarnasust ka juba riiklikel tasanditel tunnistatakse. 

Õnneks tulevad siinkohal appi loomavarjupaigad, kes vastutustundliku jalutaja hea meelega koos koeraga tunniks ajaks metsa saadavad või kassidega mängida lubavad.

Loomade peale mõtlemine tekitab vahel natuke üksiku tunde. Korteris elades ja tihti reisides on keeruline loomale piisavalt vabadust ja stabiilsust pakkuda, seetõttu ka ühegi neljajalgsega kodu ei jaga. Vahel on aga üks saba liputav koer täpselt see, kes elust puudu on.

Ka Tallinnas asuva kassikohviku peaks üle vaatama - välismaal levinud mall õigustab end kindlasti ka Eestis, pakkudes korraga elamusi nii sisemisele kohvi- kui kassisõbrale. Igapäevaselt jääb aga koduloomale kõige lähedasemaks alternatiiviks korterirõdul elav orav, kes vist ei mõtlegi enam lahkuda. Seegi on tore! Roostekarva rebane ja langevad kollased lehed moodustavad mõnusa sügiskombinatsiooni. 

Susanna 

10 totrust vegani elus

10 totrust vegani elus

Septembris ei söö liha

Septembris ei söö liha