Allumiiniumivaba deodorant

Allumiiniumivaba deodorant

Poedeodorantide kahjulikkusest on kuulnud vast igaüks. Lühidalt öeldes sisaldavad need olulisel määral alumiiniumi, mida organism läbi naha kiiresti omaks võtab.

Alumiinium on inimeste jaoks aga ohtlik ning seotud paljude tervisehädadega. 

Kiire elutempoga inimene üldjuhul aga eelistab deodoranti kasutada. Mida siis valida? Kuidas teha kindlaks, et valitud on puhas, tõhus ja tervislik? 

Kuni looduslike deodorantide osakaal poelettidel just hüppeliselt ei kasva, on Gorilla meelest siin ainult üks võimalus: deodorant tuleb ise valmistada!

Deodorandi valmistamine on imelihtne, nõuab vaid mõnd üksikut koostisosa, pliiti ja potti, milles veevannil deodorandi kokku segada saaks. 

Tasub lihtsalt meeles pidada: üks retsept ei pruugi kõigile sobida ja isegi sobivuse korral võib natuke aega minna, enne kui keha uue elukorraldusega harjub. Kui deodorant esmapilgul tõesti just kuigi efektiivne ei tundu, siis ei tasu veel meelt heita. Tööstusliku deodorandi asendamine loodusliku alternatiiviga ainuüksi ühel-kahel päeval nädalas on juba suur edasiminek ja pakub organismile puhkust. Samuti võib vabalt antud retseptiga mängida ja proovida sellest erinevaid variante, kuni viimaks igaüks enda kehale sobiva tasakaalu leiab. 


Koostisosad: 

  • 2 sl maisitärklist
  • 1 sl söögisoodat
  • 1 sl kookosõli
  • 1 sl sheavõid

Niisiis, mida läheb deodorandi valmistamiseks vaja? 


Valmistamine: 

63676f_2a4ac5269f8742ffabf7384395022678~mv2_d_5450_3633_s_4_2.jpg

Sega omavahel tärklis ja sooda, lisa toatemperatuuril kookosõli ja sheavõi. Soovi korral võib lisada meelepäraseid eeterlikke õlisid, mis valmivale deodorandile meeldiva lõhna annavad.
a’Kuumuta koostisosad veevannil (!!) ja sega, kuni valmib ühtlane vedel mass. Vala tekkinud kreem klaaspurki ning jäta toatemperatuurile jahtuma. 

Kui purk enam kuum ei ole, saab deodoranti kasutada. Päris ära see ei tahene, vaid jääb kreemja tekstuuriga. Nahale saab seda kanda spaatli või sõrmega. 

Ja ongi valmis! Esimene isetehtud deodorant! 

Suurim maailmamere reostaja: pesumasin

Suurim maailmamere reostaja: pesumasin

Eluvõõrad supermarketid

Eluvõõrad supermarketid