Taimetoit on kallis? Arva uuesti!

Taimetoit on kallis? Arva uuesti!

Taimetoitluse peale mõeldes kardavad paljud, et selline muutus šokeeriks märgatavalt rahakotti. Tõtt-öelda lükkavad paljud muudatuste tegemise edasi, kuna kardavad poekassas arvet näha.

Taimetoidu aluseks on puhtad ja orgaanilised toiduained, mis annavad energiat, teevad kõhu korralikult täis ja on oluliselt odavamad kui loomsed tooted.

Taimedest valmistatud pool-fabrikaadid võivad tõesti olla veidikene kõrgemas hinnaklassis kui lihatooted, kuid täisväärtuslik taimne menüü ei koosnegi poolfabrikaatidest.

Alustavatel taimetoitlastel on aga tihti keeruline poelettide vahel orienteeruda.

Kuidas toimida, et loomad saaksid elada, endal oleks kõht täis ja toidule kuluks vähem raha? 


Piirdu põhitoiduainetega


Taimsed vorstid-viinerid-juustud ja kõik muu võib küll põnev olla, kuid menüü peaks põhinema siiski võimalikult vähetöödeldud toiduainetel. Kuhja taldrikud täis köögivilju, puuvilju, riisi-tatart ja ube ning saa kõht täis väga väikese eelarvega. Et veelgi enam kokku hoida, võib neid toiduaineid suurtes pakendites ette osta ja mitme kuu vältel ära tarbida. 


Osta oma toiduained turult


Turukaubad on võrreldes supermarketite lettidega üldjuhul nii odavamad kui värskemad! Külasta enda koduturgu, räägi müüjatega juttu ja leia oma lemmikletid. Kaupmeestega sõbrustades võid peagi saada letihinnast paremaid hindasid ja värskemat kaupa. Eriti kasulik on omada farmeritest sõpru - nii võid kindel olla, et toidulaud on alati kõige värskemat võimalikku toitu täis!

shutterstock_585996269.jpg

Seeni on loodusest nii lihtne ja odav korjata. Loomi juba korjama ei lähe.


Katseta külmutatud köögivilju


Külmutatud köögiviljad on hea variant üksi elavatele inimestele, kes toidule väga palju raha kulutada ei taha. Eestis kasvatatud ja sügavkülmutatud köögiviljad on tervislikud, pakatavad vitamiinidest ja on tõeliselt taskukohased. Neid saab suurtes kogustes ette osta ja vastavalt vajadusele vähehaaval kasutada. Nii ei saa ka toitu raisku minna - võttes pakist välja vaid vajaliku koguse, võib ülejäänud köögiviljad tagasi sügavkülmikusse pista. 


Küpseta oma toit ise


Jäta poolfabrikaadid ja valmistoidud teistele ning hakka ise oma toite valmistama! Koos hea kokaraamatu ja meelekindlusega võib igaühest suurepärane kokk saada. Taimetoitusid pole ka sugugi keeruline valmistada. Ise küpsetades saad täpse ülevaate, mis söödud toidu sees on ja säästad märgatavalt raha. 


Kokka suurtes kogustes


Iga päev ei ole vaja süüa teha. Palju kiirem ja mugavam on, kui valmistad toitu korraga mitme söögikorra jagu ja paned ülejäägi külmikusse ootele. Nii saad tööle minnes kiiresti lõunakarbi kaasa haarata ja õhtul koju jõudes vaid mõne minutiga toidu üles soojendada. Kui iga päev sama toitu süüa ei taha, siis võid ülejäägid ka näiteks sügavkülmutada ja sobival hetkel jälle üles sulatada. 

 

Allikas: ChooseVeg

 

6 mõtet joogatreeningu ajal

6 mõtet joogatreeningu ajal

Müüdid sojast - purustatud!

Müüdid sojast - purustatud!