Novembrikuu teejuht

Novembrikuu teejuht

Märkamatult on kätte jõudnud talve eelvaatus - kurikuulus novembrikuu, mis tihtipeale pori ja vihmaga seostub. Õnneks ei ole sel sügisel vaja pead norgu lasta.

Terve novembrikuu jooksul on toimumas palju põnevaid üritusi ja harivaid koosviibimisi, mis igapäevaelusse värvi toovad.

Oleme taas kokku pannud Gorilla selle kuu lemmikud üritused, kust mingil juhul puuduma ei peaks. Kuhu siis sel sügisel mõtet minna on?
 


4. november - Taimetoidumess

Tervise-entusiastide ja taimetoidugurmaanide lemmikaeg on jälle kätte jõudnud. Taimetoidumess on sadade eestlaste lemmiküritus, mis võlub külastajaid hea atmosfääri ja põnevate uudistoodetega. Mess pole sugugi mitte ainult rangete taimetoitlaste jaoks mõeldud, vaid on suurepärane võimalus ka kõigesööjatele selle maailmaga tutvuda. Kellele meeldib hea toit ja keskonda säästvad kingitused, need leiavad messil kindlasti enda jaoks palju huvitavat. Taimetoidumess toimub juba sel laupäeval, 4. novembril. Lisainfot saab sündmuse Facebooki lehelt.


15. november - Gorilla & Vigri vestlusõhtu „Toidu tootmise hävitav mõju - mis edasi?“


Gorilla & Vigri kohviku neljanda ühise vestlusõhtu keskseks teemaks on toidu tootmise mõju keskkonnale ning meie endi tervisele, mõistusele ja tunnetele. Vestlusõhtul arutame paljude päevakajaliste küsimuste üle, nagu näiteks: Millised on loomsevaba toidu tootmise võimalused? Mida on tänaseks tehtud ja tehakse? Kas maailma ja Eesti põllumajandust ootab revolutsioon ja milles see seisneb? Mida tähendab omnivoorlus – kas möödapääsmatust toituda kõigest?
Arutelu juhivad Marek Strandberg ja Katrin Idla on selle ala vaieldamatud asjatundjad, kel on palju kogemusi nii keskkonna, tehnoloogia kui loomakaitse alal.
 


23. november - Gorilla & Vigri filmiõhtu „Food Choices“


Novembrikuine filmiõhtu on pühendatud dokumentaalfilmile „Food Choices“, milles uuritakse toidu mõju inimeste tervisele ning meie planeedi ja sellel elavate elusolendite heaolule. 

Filmi autoriks on auhinnatud Michal Siewierski, kes kogus filmi jaoks materjali ja intervjuusid üle 30 aasta. Filmis näidatakse intervjuusid spetsialistidega erinevatest eluvaldkondadest, nagu näiteks arstide, toitumisteadlaste, keskkonnateadlaste, biokeemikute, sportlaste, kokkade, blogijate ja paljude teistega. Siewierski eesmärk oli üks: leida vastus küsimusele, mis on kõige tervislikum ja jätkusuutlikum toitumisviis nii meile kui ka tulevastele põlvkondadele?

Filmi kõrvale on võimalik kosutada end Vigri kohviku kuulsa taimse burgeri buffeega.


10. ja 25. november Mardi- ja kadripäev

Eestlaste hilissügisesed kombed on tänaseks küll peamiselt lastele suunitletud, kuid keegi ei ütle, et ka täiskasvanud mardi- ja kadripäevast rõõmu ei või tunda. Meisterda endale kostüüm, varu taskutesse kuivatatud kaunvilju ja õpi selgeks mõned salmid-laulud-trikid. Talviste pühade rõõm võib kergesti ka täiskasvanuid nakatada! Ära ainult unusta, et kui mardi- ja kadripäev on rahvakalendris vastavalt 10. ja 25. novembril, siis uste taga jooksmas käiakse tähtpäevale eelneval õhtul. 
 


1-30. november Vegan väljakutse


Loomade Nimel Loomus ja Eesti Vegan Selts viivad terve novembrikuu jooksul läbi tänuväärse vegan väljakutse, mis tõmbab tähelepanu loomade heaolule, keskkonna säästmisele, tervise hoidmisele ja heale toidule. Organisatsioonid on tõstatanud suure küsimuse: kas veganlus on vaid ajutine moetrend või meie kõigi tulevik? Kui tahad toetada keskkonna- ja terviseteadlikut liikumist, siis eemalda novembrikuu jooksul oma toidulaualt kogu loomne toit ja näe, kuidas see sinu elu muutma hakkab. 

Kogu tõde B12 vitamiinist

Kogu tõde B12 vitamiinist

Me oleme sama terved kui meie arstid

Me oleme sama terved kui meie arstid