Jaanuarikuu teejuht

Jaanuarikuu teejuht

Jaanuarikuu on igal aastal lubadustest tulvil - tähendusrikka aasta alguse puhul püüavad peaaegu kõik endas midagi muuta. Klassikaliselt otsustavad inimesed tervislikult toituda, rohkem perega aega veeta ja paremaks inimeseks hakata. Gorillale need lubadused meeldivad!

Pole midagi ilusamat, kui otsustuskindlad ja motiveeritud inimesed, kes endas ja maailmas midagi muuta tahavad.

Ka jaanuaris toimuvad üritused on vastavalt meelestatud: huvitavaid, õpetlike ja väljakutsuvaid sündmusi toimub palju. Allolevate üritustega lähemalt tutvudes võib iga Gorilla lugeja olla kuu lõpuks tervislikum, osavam, targem ja omada rohkem sõpru. 
Hakkame siis peale! Mis on jaanuarikuu parimad üritused? 

Kokkamisõhtu Marta kohvikus Anniina Ljokkoiga

TÄNA, 6. jaanuaril kell 16.00

Möödunud aasta ühe menukaima toitumisalase raamatu „Väikesed veganid“ üllitanud autor Anniina Ljokkoi õpetab kõigile huvilistele, kuidas valmistada suussulavaid karjala pirukaid. Lisaks keerukatele pirukatele valmivad ka püreesupp, hummused ja muud suupisted. Magustoiduks meisterdatakse kakaovahtu avokaado ja aprikoosiga, mis võidab iga maiasmoka südame. Kas kõht läks tühjaks? Registreeri end kiiresti ära ja asu teele, sest kokkamisõhtu toimub juba täna. 

VeganMeetUp + Õhtusöök Kalamaja Kogukonnaköögis

 13. jaanuar kell 17.00

Kalamaja Kogukonnaköögi mullune menukas veganõhtusöök saab oma järje! Kogukonnaköögi ürituste sarja eesmärk on leida viise jätkusuutliku ja kogukondliku elustiili viljelemiseks ning mõttekaaslastega koos maha istumiseks. Õhtuses programmis on aega tutvuda nii Kalamaja Kogukonnaköögiga, Eesti veganlusega ja Vigri kohvikuga. Lisaks on garanteeritud ka maitsev õhtusöök ning vabas vormis ajaveetmine koos teiste osalejatega. Kas ei kõla mitte ahvatlevalt? Uued sõbrad, huvitavad teadmised ning maitsev toit ühes ürituses! Registreeri end aga kindlasti ette, et korraldajad ka arvestada teaksid. 

Veganlus ja sport: Gorilla & Vigri vestlusõhtu Indrek Ilumäega

18. jaanuar kell 18.30

Gorilla & Vigri populaarsed ühisüritused tulevad taas! Me ei ole väsinud kirgi kütmast: sel korral räägime eriti põletavast teemast. Kuidas saavad sportlased taimetoitlased olla ja kas see üldse ongi hea mõte? Kas veganid tohivad ka rohkem sporti teha kui hummuse jaoks kikerherneid purustada? Jooksja ning maratooner Indrek Ilumäe ühendas spordi ja taimetoitluse juba viis aastat tagasi ning kolm viimast aastat on elanud ta vegan elustiili. Indrek teab hästi, kuidas ka tõsise sporditegemise kõrval säästa enda tervist ja loomade elu ning ta jagab neid teadmisi hea meelega ka meile. Kas tekkis huvi? Liitu meiega 18. jaanuaril Vigri kohvikus!

Vigri & Gorilla filmiõhtu „Peaceable Kingdom“

25. jaanuar kell 18.30

Vigri kohviku ja Gorilla ühine filmiõhtu toimub juba kuuendat korda! Sel kuul vaatame koos auhinnatud dokumentaalfilmi "Peaceable Kingdom: The Journey Home“. Filmis saame näha südantsoojendavaid lugusid farmeritest, kes on üles kasvanud traditsioonilistes talupidamistes, kuid pööranud oma veendumustes uue lehekülje. Farmerid räägivad imelistest sidemetest oma loomadega ja sellest, kui palju survestavad nende teguviisi sotsiaalsed, psühholoogilised ning majanduslikud jõud. Nagu ikka, on enne filmi avatud ka Vigri kohviku hõrgutav burgeribuffee, mis avatakse juba kell 17.00. 

Kuu väljakutse - vegaanuar ehk vegan jaanuar

Kas te juba jõudsite lugeda, mis imeasi see vegaanuar on? Tegu on suurepärase võimalusega oma uusaastalubadustel sarvist haarata ja ühekorraga nii tervislikumaks hakata kui head teha. Ühe kuu vältel proovivad kümned tuhanded inimesed üle maailma loobuda loomsetest toorainetest (nagu liha, munad, piim ja juust) ning tarbida ainult taimset toitu. Esialgu võib tunduda, et tegu on parajalt keerulise väljakutsega, kuid pärast lühikest harjumisaega muutub enesetunne kardinaalselt paremuse poole.

Võta vastu kergema elu väljakutse ja proovi kuu aega vegaanuarit!

Looduslik imeravim ingver

Looduslik imeravim ingver

Vegaanuar - mis see on?

Vegaanuar - mis see on?