Looduslik imeravim ingver

Looduslik imeravim ingver

Nüüd, kui talvised pidustused on möödas, on õige aeg hakata mõtlema tervise turgutamise peale. Niisked ilmad, vahelduvad temperatuurid ja halvad toitumisharjumused võivad üsna kiiresti hakata kätte maksma. Külmetushaiguste vältimiseks on üks lihtne nipp, mida meie esivanemad juba aastasadu kasutanud on - tuleb tarbida toiduaineid, mis immuunsüsteemi tugevdavad. Üheks Gorilla lemmikuks tooraineks on hapukas ingver, mida saab mõnuga lisada nii jookide, magustoitude, suppide kui praadide sisse. Juba väike tükikene ingverit võib tervisega imesid teha, rääkimata headest maitseelamustest. 

Rahvameditsiinis on kasutatud ingverijuurt juba tuhandeid aastaid.

Lisaks on juurel suurepärane võime kiirendada ainevahetust, leevendada krampe ja stimuleerida vereringlust.

Aasias kasvav taim on hinnatud nii Hiina meditsiinis kui populaarses ajurveedas. Euroopas on ingver tänase päevani lahutamatu kaaslane meremeestele, kelle jaoks taime tugev iiveldust leevendav toime meresõidud tihti talutavamaks teeb.

Juba praegu tundub ingver päris organismile päris hästi mõjuvat, eksole? Tegelikult ei ole me veel alustanudki. Nimelt on taim kroonitud moodsa superfood tiitliga, mis annab aimu selle kasutegurite ulatusest. 


Ingver: looduslik leevendus südamehaigustele


Arvukates teaduslikes uuringutes on leitud, et ingveri mõju südame tervisele on eitamatu. On tõestatud, et ingveri tarbimise suurendamine on otseses seoses vererõhu alanemisega, vereringluse paranemisega, südame ülekoormuse vähenemisega ja südamereuma leevenemisega.  Ingveril on märkimisväärne toime turgutada südame silelihaseid ja vähendada haiguste poolt südamele tehtud kahjusid. 


Ingver: looduslik leevendus insuldile


Insult on haigus, kus üks või enam aju piirkondi on jäänud hapnikupuudusesse. Varasemalt tunti insulti kui vanemate inimeste haigust, kuid viimased aastad on olnud šokeerivad nii Euroopas kui mujal. Üha enam on patsiente ka keskealiste ja isegi 20-30ndates noorte inimeste hulgas. Eestis on insult sageduselt kolmas surmapõhjustaja. Statistika on küll tume, kuid õnneks on palju, mida oma valikutega ise teha saame. Ingver on insuldi riskide alandamiseks hea vahend, kuna sel on tugevad põletikuvastased omadused. Põletikuvastased antioksüdandid mõjuvad ajule ja kesknärvisüsteemile terapeutiliselt. Koreas läbi viidud uuring näitas, et kõigest nädal aega ingverit tarbinud organismis paranes vereringlus ajus, vähendades sellega insuldi riske


Ingver: looduslik leevendus vähkkasvajale


Sajad ja sajad uuringud kinnitavad, et ingver alandab vähi tekkimise riski.

Teadus on kindlaks teinud, et taimel on võimsad kemoprotektiivsed toimed. Ingveril on sarnased omadused patsientide keemiaravis kasutatavate rohtudega. Juure aktiivne element 6-shogaool on uskumatult efektiivne vähi tüvirakkude hävitamises, samas kahjustamata teisi rakke organismis. 6-shogaool ründab otse vähi tüvirakke, mis soodustab haiguse ületamist. Nende andmete järgi võib järeldada, et ingverit saab seega sa vähki ennetava loodusliku ravimina kasutada. Vaid tükike ingverit päevas võib hoida ära suuri kahjusid. 


Ingver: looduslik leevendus suhkruhaigusele


Ingverit tuntakse ka kui II astme diabeedi vaenlasena.

Ühest küljest mängib siin rolli ingveri omadused seedimist soodustada ja seedimisvedelikke stimuleerida. Mis aga veelgi tähtsam - taimel on võime alandada veresuhkrut ja kolesterooli. 2014. aastal viidi läbi diabeedikute hulgas läbi mahukas uuring, kus pooled osalejad hakkasid tarbima 1.6 grammi ingverit päevas. Katseperioodi lõppedes oli ingverit tarbinud osalejatel alanenud nii veresuhkur, triglütseriidid kui kolesterool. Teise uuringu katses tarbiti kaheksa nädala jooksul 3 grammi ingverit päevas. Perioodi lõpuks oli ingverit söönud grupi veresuhkur alanenud 10.5% võrra, samas kui ingverit mitte tarbinud katsealustel oli veresuhkur keskmiselt 21% tõusnud. 


Nende dramaatiliste tulemuste järgi võib julgelt järeldada, et ingveril on tervisele täiesti asendamatu mõju.

shutterstock_114596095.jpg

Kui näpuotsatäis ingverit teeb sama töö, mis peotäis tablette, siis peaksime igaüks ingveri osakaalu oma menüüs tõstma

See idamaine juur võib kaitsta meie südame, veresoonkonna ja aju tervist paremini kui ükskõik missugune ravim. 

5 nõuannet veganlusega alustajatele

5 nõuannet veganlusega alustajatele

Jaanuarikuu teejuht

Jaanuarikuu teejuht