Veebruarikuu teejuht

Veebruarikuu teejuht

Veebruarikuu on täiel rinnal alguse saanud. Meie aasta kõige tõsisem talvekuu on pungil täis huvitavaid üritusi ja sündmusi, millest osa saada.

Seekordses ürituste teejuhis on midagi põnevat nii minimalistidele, veganitele, keskkonnahuvilistele, lapsevanematele, zero-waste elustiili austajatele kui romantikutele. Meie Gorillas oleme põnevil!


Filmilinastus „Minimalism: A Documentary About the important Things“

6.02 kell 18.00 Erinevate Tubade Klubi


Kuidas elada igapäevaselt nii, et teised sinu ümber sellest kõige vähem kahju saaks?
Vastus: minimalism

Mis elukas on minimalism?
Miks see meile kasulik on?
Kuidas elada võimalikult väheste asjadega ja ikkagi edukalt hakkama saada?

Vastuseid annab TalveAkadeemia üritustesarja teine teemaõhtu, kus sel korral vaadatakse koos filmi "Minimalism: A Documentary About the important Things" (2015). 


Vestlusõhtu nullkululisest elust  

6.02 kell 18.00 Stella Soomlais studio

Juba homme toimub Stella Soomlais stuudios Telliskivis vestlusõhtu Maryliis Teinfeldtiga, kes on Nullkulu.ee blogi autor ja zero waste elustiili praktiseerija. 

Mariliis Teinfeldt: "Nullkulu tähendab minu jaoks tervet tarbimisahelat, milles müüdavad tooted ja teenused on jätkusuutlikud, eetilised ja disainitud hoolikalt. Aastal 2010 vahetasin teadlikult esimest korda välja igapäevase ühekordselt kasutatava toote, oma kodu luues lõin teemapüstituse kas prügikasti on tarvis ning sealt see retk alguse saigi."


Vestlusõhtu „Kuidas mõjutab põlevkivi kaevandamine kohalike inimeste elu?“

7.02 kell 18.00 Tartu loodusmaja või 14.02 kell 18.00 MTÜ Mondo

Kuidas mõjutab põlevkivi kaevandamine Ida-Virumaa elanike igapäevast elu? 
Ederi Ojasoo räägib MTÜ Eesti Rohelise Liikumise projekti “Eesti lood keskkonnamuutustest” raames läbi viidud intervjuudest kohalikega ja sellest, mida ta neid tehes koges ja nägi. Tule ja aita kaasa mõelda, kuidas põlevkivikaevanduse aladel elavate inimeste mured paremini avalikkuse ette tuua!
Vestlusõhtu toimub järjest nädalatel nii Tartus kui Tallinnas. 


Vigri & Gorilla vestlusõhtu „Lapsed, lasteaed ja vegantoit“ 

8.02 kell 18.30 Vigri kohvik

Vestlusõhtul osalemine on TASUTA, kuid kohtade arv on piiratud. Koha kindlustamiseks palume end eelnevalt registreerida

Veebruarikuu vestlusõhtu teemaks on lapsed ja vegantoit. Õhus on ka aasta kõige põletavam küsimus: millal jõuab vegantoit lasteaedadesse ja koolidesse? 
8. veebruaril on vestlusrigis ,,Väikesed veganid’’ autor ja veganema Anniina Ljokkoi ning juristist kahe lapse veganema Maria Tammesalu. 
Kuidas veganina piisavalt mitmekesiselt toituda? Millele igapäevases elus lastega tähelepanu pöörata? Külalised räägivad enda kogemusest veganvanematena, jagavad praktilisi nõuandeid ja vastavad kuulajate küsimustele.


Töötuba: teeme looduslikke puhastusvahendeid!

8.02 kell 17.30 Eesti Puuetega Inimeste Koda

Paljud puhastustoodetes sisalduvad kemikaalid on söövitavad, võivad ärritada nahka ja hingamisteid ning põhjustada allergiaid. Enamik mürgistuste juhtumitest Eestis on seotud puhastustoodetega. Samas saab kodused puhastustööd kergesti tehtud vähem mürgiste ning odavate ainetega.

Töötoas proovitakse läbi, kuidas teha ise ohutuid ja hästi töötavaid puhastusvahendeid. Juttu tuleb ka sellest, mida puhastusvahendite ostmisel vaadata ja kui nad on mürgised, siis miks neid üldse müüakse?
Töötuba on tasuta, kuid osalemiseks on vajalik registreerimine. 


Ma ei osta roosat prügi!  

14.02 üle Eesti

Valentinipäeva lähendes muutuvad poed silmnähtavalt roosaks. Esmapilgul tunduvad need asjad nunnud, aga paraku on nad täiesti kasutud. Varsti on südant käppade vahel hoidva mängukaru omanikul mure, et kuhu see mõmmi panna, sest ära visata on ka piinlik...

See üritus kutsub inimesi eirama kommertslikku tarbimispüha ja looma sõbrapäeval teistsuguseid väärtuseid. Kuidas oleks, kui jätaks roosa prahi ostmata ja panustaks selle asemel elamustesse?


Vigri sõbrapäeva eri - pulgakookide töötuba!

14.02 kell 18.30 Vigri kohvik

Võta Sõbrapäeval aega iseenda ja sõbra jaoks ning tulge koos Vigrisse, kus saate veeta mõnusalt aega meisterdades vahvaid pulgakooke! See on suurepärane alternatiiv tavapärasele sõbrapäeva nännile, millest võidavad kõik - nii keskkond, rahakott kui kaaslane! 

Töötoas valmistatakse maitsvaid ja kauneid pulgakooke Vigri peakoka Kaido Ennoki juhendamisel. Igaüks saab valmistada kolm pulgakooki ja need ka ise kaunistada.


Reet Aus „Kuidas toota asju ja elada ümbritsevat kahjustamata“

15.02 kell 18.00 Eesti Loodusmuuseum

15. veebruaril on Eesti Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias külas Reet Aus. Kell 18 algaval loodusõhtul uuritakse seda, kuidas toota asju ja elada oma elu ümbritsevat kahjustamata. 

Sellekordses Öökulli akadeemias räägitakse sellest, kuidas teha asju nii, et südametunnistus oleks puhas. Arutletakse selle üle, kuidas meie „kasutajatena“ saaksime teha õigeid otsuseid ja langetada parimaid valikuid. 
Reet Aus on moe-, teatri- ja filmikunstnik, Eesti Kunstiakadeemia vanemteadur, jätkusuutliku disaini labori eestvedaja ning väärtustava taaskasutuse (upcycling) meetodit rakendav disainer.

Saastunud kala meie toidulaual

Saastunud kala meie toidulaual

Tulevik on rohumaaveisteta?

Tulevik on rohumaaveisteta?