Aprillikuu teejuht

Aprillikuu teejuht

Sel korral on Gorilla lemmikud sündmused kõik kuu esimese kahe nädala jooksul toimumas.

Kevad tuleb koos aprillikuu ja paljude huvitavate üritustega!

Seega tasub järgmisteks päevadeks kalendrid tühjaks teha ning nautida meie välja valitud harivaid ja huvitavaid üritusi. 


Roheväljakutse 2018 - 2-11.0, üle Eesti!

Roheväljakutse on põnev ja hariv algatus, mis inspireerib sind igapäevaste pealtnäha väikeste valikute kaudu tegema keskkonna ja iseeneda suhtes teadlikumaid otsuseid.

2.-11. aprillil saavad väljakutses osalejad omal valikul igal päeval täita erinevaid keskkonnahoiule suunatud ülesandeid. Osalejana on sul iga päev võimalus võita ka hulganisti erinevaid loosiauhindu.

KUIDAS VÄLJAKUTSEGA LIITUDA?

Rohkem infot ja täpsemad juhised leiad kampaania veebilehelt.
Roheväljakutset korraldavad MTÜ Eesti Rohelise Liikumise vabatahtlikud.

1) Registreeru väljakutses osalejaks SIIN
2) Ühine "Roheväljakutse 2018 osalejad" grupiga Facebookis


Vigri & Gorilla filmiõhtu - 5.04 kell 18.30 Vigri kohvikus

Vigri & Gorilla seitsmenda filmiõhtu staariks on film “Kodu”. 
Tegemist on prantsuse režissööri Luc Bessoni kunstiteosega, mis toob meieni imelised õhused kaadrid 54 riigist. Pooleteise tunni jooksul näeme meie planeedi lugu alates sünnist kuni aastani 2009, mil teadlased ütlesid, et hävitava inimtegevuse tõttu on meil jäänud vaid 10 aastat, et muuta oma eluviis jätkusuutlikuks. 9 aastat on möödunud. 

Burgeri buffee avatakse kell 17:00
Filmi algus kell 18:30
Film on eestikeelsete subtiitritega ja kestab 1 h 30 min

Filmiõhtul osalemine nagu ikka on TASUTA. Kuna aga meie toredas, hubases kohvikus on piiratud arv kohti, siis palun registreerige end SIIN.


«TMW FILM: CHASING CORAL» - 5-11.04 Kino Sõprus
Pixari "Kalapoeg Nemo" pani poolteist aastakümmet tagasi nii vanad kui noored veealust rikkalikku ja imeilusat maailma imetlema. Kaunis animatsioon võib aga tulevikus olla pelgaks fantaasiaks, sest maailmamered on inimtegevuse tagajärjel hädas ja korallrahud rekordilise kiirusega hävimas. Alles eelmisel aastal kuulutati peatset surma ka maailma suurimale, Austraalia kirdeosas asuvale Suurele Vallrahule. Kauni pildikeelega filmis asuvad teadlased, sukeldujad ja fotograafid uurima, kas ja kuidas neid veealuseid imesid päästa saab.
Seansid toimuvad aprillikuu alguses Tallinn Music Week festivali raames kinos Sõprus.


Vegan õhtusöök Afrini linna põgenike toetuseks - 7.04 Ülase 12, Tallinn

Süüria Kurdistani asuv Afrini piirkond on sattunud karmi rünnaku alla Türgi riigi poolt. Viimastel kuudel on eluohtliku sõjategevuse tõttu jätnud oma kodud 400 000 inimest ja elavad nüüd põgenikelaagris. Afrini põgenike toetuseks on abiorganisatsioon Kurdi Punane Poolkuu alustanud rahvusvahelise abikampaaniaga, mida toetame ka meie oma õhtusöögiga. Täpsemalt toetame kampaaniat: “INTERNATIONAL AID CAMPAIGN FOR EFRÎN”

Menüü: 
Coleslaw Vegan hot-dog
Kuskuss salat + koriandri majonees
Porgandikook šokolaadiglasuuriga
Chai tee
 

Lõuna maksab 8 €, soovi korral void tasuda ka 10€. (Väike võrdlus: Meie 10 € võrdub Süürias ühe pere rikkalik toidulaud terveks nädalaks)


Mets kui apteek ja sahver – praktiline metsataimede kursus - 7.04 kell 10.00-17.30, Weizenbergi 20/1, Tallinn

Metsataimede kursusel tuleb juttu metsaandidest, millest valmistada ravitoimega jooke, sööke ja rahvameditsiinis kasutatavaid ravimeid.

Kursusel käsitletavad teemad:

  • Metsas kasvavad taimed ja nende toimed,
  • Metsataimede korjamine aastaringselt jaanuarist detsembrini,
  • Metsataimede säilitamine,
  • Milliseid taimi kasutada toiduvalmistamisel ja millised ravimisel.
  • Praktiline toidu ja ravimi valmistamise õpetus (retseptid ja näidised).

Kohapeal saab degusteerida metsataimedest tehtud siirupeid, metsamaitselise soolaga liha, köömnete ja nõgesega karaskit jne.


Seminar “Kas jätkusuutlikkus saab olla kasumlik?” - 11.04 kell 13.00, Narva mnt 7a, Tallinn

EKJA koos Arengukoostöö Ümarlauaga kutsuvad 11. aprillil toimuvale seminarile “Kas jätkusuutlikkus saab olla kasumlik?”

Seminari peaesinejaks on Jan Gustav Strandenaes, kellel on pikaajaline kogemus jätkusuutlikku arengu, keskkonnavaldkonna ja poliitikate kujundamise alal. Ta on töötanud pikalt ÜRO-s ning tegeleb era- ja avaliku sektori nõustamisega kestliku arengu eesmärkide rakendamisel.

Seminaril saate teada, mis peitub ÜRO globaalsete kestliku arengu eesmärkide (sustainable development goals – SDG) taga, kuidas ettevõtted nendesse panustada saavad ja jagame praktilisi kogemusi nende rakendamisest. Lisaks saate teada, kuidas seatud eesmärke seirata ja mõõta.

Filmi "Kodu" arvustus

Filmi "Kodu" arvustus

Munade tegelik hind

Munade tegelik hind