Greenpeace: Maailma võib päästa vaid lihast loobumine

Greenpeace: Maailma võib päästa vaid lihast loobumine

Maailma üks juhtivamaid keskkonnakaitseorganisatsioone Greenpeace on võtnud seisukoha, et keskkonna säästmiseks peame vähendama liha ja piimatoodete tarbimist 50% võrra. Kliimateadlaste sõnul saab meie toidusüsteem olema jätkusuutlik vaid juhul, kui vähendame oluliselt loomsete toitude tarbimist. 


Greenpeace’i värske aruande kohaselt on vaid üks võimalus vältimaks kardetavat kliimasoojenemist ja hoidmaks Pariisi kliimakokkuleppe sihte silme ees: liha ja piimatoodete tarbimine peab juba 2050ndaks aastaks vähenema 50% võrra.

Organisatsiooni sõnul prognoositakse, et paari aastakümne pärast toodab põllumajandus ligikaudu 52% ülemaailmsetest kasvuhoonegaasidest.

Sellest lausa 70% tuleneb liha- ja piimatööstusest. Kuna kasvuhoonegaasid on suur osa kliimaprobleemidest ja globaalsest soojenemisest, on loomse toidutööstuse kasvuhoonegaaside vähendamine kriitiline. Miks just loomne toidutööstus? Sest juba täna toodab tööstuslike farmide ülalpidamine enam kasvuhoonegaase kui kõik maailma mootorsõidukid kokku. 

Tervis?

Habras klimaatiline stabiilsus ei ole aga ainus põhjus, miks liha- ja piimatoodete tarbimist piirata. Greenpeace’i aruanne märgib, et loomsete toiduainete suurenenud tarbimine on ka ülemaailmse tervisekriisi üks põhjustajaid:

Punase liha sagedane tarbimine on seotud vähkkasvajate, südamehaiguste, rasvumise ja diabeediga. Võiksime päästa miljoneid elusid, kui enamatel inimestel oleks ligipääs täisväärtuslikele taimsetele toitudele. Tööstuslik loomakasvatus on seoses ka mikroobivastase resistentsusega, mille Maailma Terviseorganisatsioon on nimetanud globaalseks tervisealaseks hädaolukorraks.

Mikroobivastane resistentsus tähendab, et inimorganism ei allu enam ravimitele ehk täna eksisteerivad ravimid muutuvad kasutuks. See on suuresti seotud loomadele manustatavate antibiootikumide, hormoonide ja ravimitega, mis koos tarbitavate liha ja piimatoodetega inimeste organismi satub. 

Midagi on mäda

Greenpeace’i rahvusvahelise keskkonnakaitseorganisatsiooni juht Bunny McDiarmid sõnas: „Midagi on meie toidusüsteemis mäda. Valitsused jätkavad massiivsete liha- ja piimatoodete tehingute toetamist, julgustades inimesi aina rohkem loomseid toite tarbima. Sellega panevad nad ohtu nii meie endi, meie laste ja planeedi tervise ning heaolu. 
Selle asemel peaks toetama talunikke, kes liiguvad tervislike toitude orgaanilise tootmise suunas ja võimaldavad inimestel saada ligipääsu täisväärtuslikele taimsete toiduainetele. 
Me näeme uue, mitmekesise globaalse liikumise kasvu: see on liikumine, mis tunneb vajadust tervislikuma ja keskkonnasõbralikuma toidusedeli vastu. Koos võiksime vähendada loomse toiduainetööstuse tähtsust ja ehitada üles tervislikuma maailma.“

Ka Eestis toetatakse endiselt heldelt tööstuslikke loomafarme. Kas ka meie ei võiks panustada pigem orgaanilistele ja keskkonnasõbralikele tööstustele?

Taimetoitlus ei ole moesuund

Ümber hakkavad saama need päevad, mil taimetoitlust moekaks liikumiseks peeti. ÜRO egiidi all tegutseva Valitsustevahelise Kliimamuutuste Nõukogu esindaja Pete Smith märgib, et loomatööstuste vähendamise propageerimine on kooskõlas teadusliku vaatepunktiga kliimamuutuste pidurdamise osas. „Meie toidusüsteem saab olema jätkusuutlik vaid juhul, kui vähendame oluliselt loomsete toitude tarbimist. Loomse dieedi keskkonnasõbralikumaks muutmine ei too kaasa soovitud muutusi.“

Uued tuuled kalatööstuses: laborilõhe tootmiseks investeeriti 3.5 miljonit dollarit

Uued tuuled kalatööstuses: laborilõhe tootmiseks investeeriti 3.5 miljonit dollarit

Elustiilihaiguste ajastu - kes meid aitab?

Elustiilihaiguste ajastu - kes meid aitab?