Uued tuuled kalatööstuses: laborilõhe tootmiseks investeeriti 3.5 miljonit dollarit

Uued tuuled kalatööstuses: laborilõhe tootmiseks investeeriti 3.5 miljonit dollarit

Kas olete laborilihaga juba kursis? Laboriliha ehk puhas liha (clean meat) on katseklaasis looma tüvirakkudest kasvatatud liha, mis ei raiska looduse ressursse ega kahjusta ühtegi looma. Kõrgekvaliteedilises katseklaasilihas on säilinud kõik toitained, kuid see ei kanna endas antibiootikume ja hormoone, mida farmiloomadele manustatakse. Prognooside kohaselt muutub puhas liha peagi kõigile taskukohaseks ning saab seejärel „tavalisest lihast“ veelgi odavamaks.

Ennustatakse lausa, et sünteetiline liha võtab poeletid üle juba 2021. aastal, jõudes hinnaklassilt tavalihaga samasse suurusjärku.

Lisaks tehislikule lihale otsitakse võimalusi ka laborikala tootmiseks. 

Untitled design-3.png

Tempokalt kasvav USA ettevõte Wild Type kogus hiljuti 3.5 miljonit dollari väärtuses investeeringuid alternatiivse kalatööstuse aretamiseks. Wild Type töötab laborilõhe loomise kallal, mis pakuks vastuolulisele traditsioonilisele kalatööstusele jätkusuutlikumat alternatiivi. Traditsiooniline kalatööstus ei ole tänasel kujul enam jätkusuutlik: kalakasvatused on nõudluse tõttu ülekoormatud ja neis vohab meeletult meretäisid ning muid parasiite, mis kala süües ka meie organismi satuvad; merekalad on samas tugevalt mõjutatud veekogude plastiku ja keemiaga reostamisest. 

Laborikalade tootmine elimineeriks kõik ülal välja toodud probleemid; lisaks kaitseks see ka ökosüsteemi, mis liigse kalapüügi tõttu tõsiselt ohustatud on. Kala laboris tootmise protsess näeb lihatootmisega üsna sarnane välja: kaladelt võetakse tüvirakud, mis laboris suletus keskkonda „kasvama pannakse“. Sisuliselt ei kasvatata mitte terveid kalu, vaid ainult söödavat kalaliha.

Sarnaselt laboris toodetud lihale oleks ka laborikala puhas, vaba hormoonidest ja parasiitidest.

Ettevõtte Wild Type sõnul hakkavad nad laborilõhest tootma nii sushit kui suitsukala. Firma teeb koostööd paljude kokkadega, kes saadava toote omadusi ja kvaliteeti testivad. Wild Type’i eesmärk ei ole aga pelgalt suitsulõhe kasvatamine: prognooside kohaselt on nende väljatöötatav tehnoloogia universaalselt kasutatav nii kala, liha kui linnuliha kasvatamise puhul. Investorite sõnul on tegu huvitava teemaga: kuidas leida jätkusuutlikud vahendid inimkonna ära toitmiseks? 

Kogu tõde banaanidest - I osa

Kogu tõde banaanidest - I osa

Greenpeace: Maailma võib päästa vaid lihast loobumine

Greenpeace: Maailma võib päästa vaid lihast loobumine