Pakendivabad kauplused: Tallinna eri

Pakendivabad kauplused: Tallinna eri

Mida aeg edasi, seda enam hakatakse tähelepanu pöörama pakendivabale elule. Pakendivaba eluviisi põhimõte on toota nii vähe ühekordset prügi kui võimalik. Ühekordse prügi alla kuulub sisuliselt kõik, mida ei saa pärast ostmist enam kasutada.

Meie kaubandus on siiani täis mõttetuid kilepakendeid, mis vahel võivad olla isegi mitmekordsed. Kõige asjatumate pakendite hulka kuuluvad näiteks puu- ja köögiviljad, millest osad on kilesse mässitud isegi vaatamata paksule koorele, mis vilja kaitseb. Ebavajalikud on aga teisedki pakendid. Sisuliselt saab iga kaupa lahtiselt müüa, kui kauplus vastavad hügieeninõuded tagab.

pakendid

Kilest või paberist ümbris on ebavajalik nii majapidamispaberi, kuivainete kui isegi puhastusvahendite jaoks. Sisuliselt kõike saab müüa pakendivabalt - võta ainult oma taara kaasa ja osta täpselt nii palju kui vaja läheb. Lahtiselt müüdavaid kaupasid saab fikseeritud koguste asemel osta täpselt vajaliku koguse - nii saab lisaks suurte pakendikoguste vältimisele vähendada ka äravisatavate ja riknenud kaupade hulka. Aga kust saab Eestis oma pakendiga meelepäraseid asju osta? Sel korral paneme kokku nimekirja kauplustest, kus Tallinnas zero waste tooteid osta saab. 

võrkkotid

Biomarket: Üle terve linna on 7 erinevat Biomarketi kauplust, mis müüvad lisaks orgaanilistele toidu-, kosmeetika- ja kodukeemiakaupadele ka pakendivabu tooteid. Biomarketis on hea valik erinevaid kuivained, tera- ja kaunvilju, jahusid, erinevaid pähkleid ja kuivatatud puuvilju ning palju muud. Sisuliselt võib kõik majapidamises kasutusel olevad kuivained saada Biomarketi lahtistest lettidest. Kuivainete ostmiseks on võimalik võtta kaasa enda paber- või riidekotte või kasutada kohapeal olevaid pisikesi paberkotte.

Balti jaama turul asuvas Biomarketis on lisaks muule ka viljaveski, millega ise endale sobivas koguses jahu jahvatada ning suur valik salateid, hummuseid ja muid määrdeid, mida enda topsiga kaasa osta.

Lisaks Balti jaamale asuvad Biomarketi kauplused ka Kaubamajas, Solarises, Rocca al Mares, Mustamäe keskuses, Ülemistes ja Viimsis. 

 

Mahemarket: Mustamäel asuvas Mahemarketis on samuti suur hulk kaalukaupasid. Teiste kauplustega võrreldes teeb Mahemarketi eriliseks see, et lisaks kuivainetele ja mahedatele puuviljadele saab poest ka puhastusvahendeid ja maitseaineid pakendivabalt osta. Enda pudeli või purgiga saab kauplusest osta WC- ja klaasipuhastusvahendeid ning pesuvahendit riiete pesemiseks. Lisaks saab osta rulli kaupa pakendivaba majapidamispaberit ja sobivates kogustes erinevaid ürte ning maitseaineid. 

supermarket

Rimi, Prisma ja muud supermarketid

Pakendivabasid kaupu saab ka mujalt kui spetsiaalsetest mahepoodidest. Nii mõndagi võib oma pakendiga osta ka tavalistest supermarketitest. Nii valmistoidu- kui sushi- ja salatiletti võib külastada enda salatikarbiga. Seda enam kui on võimalus kasutada iseteeninduskassat - nii ei pea isegi müüjate segaduses pilku pelgama. Enda paberkotiga saab osta kaasa ka pagaritooteid, kuivatatud puuvilju ja pähkleid ning küpsiseid. Ja mis kõige lihtsam - puu- ja köögivilju pole mingit mõtet kliekottidesse pakkida! Suure osa viljadest võib vabalt pakendamata jätta ja koorega ostuletile tõsta. Kes tunneb pakendamise järgi raudset vajadust, saab värsked viljad panna enda kaasa toodud riidest või võrgust puuviljakottidesse. Nii võib pakendivabasid harjumusi juurutada ka kodupoes käies. 

turg

Turud

Suurel hulgal pakendamata kaupa leiab ka erinevatelt turgudelt. Nii maitseained kui suurel hulgal puu-, juur- ja köögiviljad on igal turul kahtlemata esindatud. Lisaks on Tallinna turgudel ka oma eripärad ning kaubasortiment, mille tõttu ei saa turuplatse liialt üldistada. Seega tasub lisaks kodupoele ja mahekauplustele tutvuda ka lähedal asuvate turgudega, kust leiab tavapoodidega võrreldes oluliselt huvitavamat ja kohalikumat kaubasortimenti.

Lisainfot erinevate pakendivabade kaupluste kohta võib leida siit kaardilt: https://www.mapotic.com/zero-waste
 

Kuidas puuvilju õigesti pesta?

Kuidas puuvilju õigesti pesta?

5 kõige veenõudlikumat taimekasvatust

5 kõige veenõudlikumat taimekasvatust