DIY: imelihtsad puuviljakotid

DIY: imelihtsad puuviljakotid

Ühekordsete kilekottide aeg on möödas: need on kergesti purunevad ja meeletult keskkonnavaenulikud. Poes käies on vahel siiski väikseid kotte vaja, puhtalt hügieeni ja mugavuse nimel. Õnneks on kilekottidele olemas ka loodussõbralikud alternatiivid, mille kasutamine tasub endale sisse harjutada. 

Vanast kardinast ja peotäiest nööpidest valmis 20 kotikest, mis tegi ühe hinnaks ligikaudu 0.15€/tk.

Kui käsi enam kuidagi kilekotti võtma ei tõuse, on aeg teha paar nõelapistet ning õmmelda endale ise väikesed puuviljakotid. Kuigi võrkkotte saab ka poest osta, on ise puuviljakottide tegemisel palju eeliseid: käte all valmib endale meelepärane kott, vanad ja kasutud asjad saavad uue elu ning ka raha kulub vähem. 

Gorilla ostis Uuskasutuskeskusest vana kardina ja peotäie nööpe. Nende vahenditega oli võimalik õmmelda 20 kotikest, mis tegi hinnaks ligikaudu 0.15€/tk. Kottide valmistamisele kulub väga vähe aega, kogu protsessi saab kokku võtta kõigest mõne sammuga. 

Kuidas teha ise puuviljakott?

  1. Vali kodust, Uuskasutuskeskusest või mõnest muust teise ringi kauplusest kangas, mida enam ei vajata. Kottide õmblemiseks sobib kõige paremini kerge ja õrnalt läbipaistev kangas, näiteks pits või tüll. Kindlasti ei ole aga mõtet minna seda kangapoest ostma: vanale kardinale või laudlinale elu sisse puhumine annab protsessile hoopis teise väärtuse. 

  2. Lõika välja sobiv kangatükk. Kui juba kotiteo ette võtad, valmista kohe mitu ja erinevas suuruses. Need võivad varieeruda vastavalt vajadusele. Näiteks võib alati taskus olla mõni suurem kott, mis mahutab mitu kilogrammi banaane, ja mõni väiksem, kuhu saab panna üksikud küüslaugud või sibulad. 

  3. Voldi kangas keskelt kokku ja õmble kaks lahtist äärt. Õmmelda võib nii käsitsi kui õmblusmasinaga. Kui tegu on väga õhulise ja pitsilise kangaga, tuleb teha natukene väiksemad ja tugevamad pisted. Õmblusmasinaga võib servad mitu korda üle käia. Vali, missugune serv on koti suu ja tee kindlaks, et tööhoos seegi kokku õmmeldud ei saa. 

  4. Nüüd on kott valmis! Soovi korral võib kotisuule õmmelda külge ka nööbi või truki, aga see pole hädavajalik. Isikupärane ja praktiline kott on nüüd valmis esimeseks kasutamiseks! 

Kui mõned puuviljakotid on valmis õmmeldud, tasub need endale seljakotti ja taskusse pista. Nii on ka ootamatute poeskäikude puhul puuviljakott alati võtta ja ei pea enam kilekottide poole vaatamagi.

Kiirustav tervishoid: arstid kuulavad patsiente keskmiselt 11 sekundit

Kiirustav tervishoid: arstid kuulavad patsiente keskmiselt 11 sekundit

Virtuaalsed loomaaiad seavad uusi trende

Virtuaalsed loomaaiad seavad uusi trende