Film "Peaceable Kingdom" - kas farmiloom = lihaloom?

Film "Peaceable Kingdom" - kas farmiloom = lihaloom?

Kas teate neid ilusaid pilte loomadest ja kodulindudest, kes jooksevad rohelistel aasadel ning elavad õnnelikku elu?

peaceable-kingdom-banner.jpg

Tänaseks on ilmselt suur osa inimesi aru saanud, et enamik loomi võib sellest ainult und näha.

Suurfarmide loomad võivad terve elu veeta lautades ja puurides, nähes esimest korda päevavalgust alles tapamajja sõites. See on tööstuse pidamise varjukülg - vaatamata loomaarmastusele on farmerite ärilised huvid alati loomade heaolust tähtsamad.


Kas on üldse võimalik pidada taluloomi ilma et neid piima- ja lihaloomadeks liigitataks ning vastavalt ka koheldaks?

Film „Peaceable Kingdom: The Journey Home“ räägib ainulaadseid lugusid inimestest, kelle jaoks loomade üles kasvatamine ja hukule saatmine ei ole end õigustanud. Majanduslikult? Võib-olla veel. Emotsionaalselt on aga korvamatu see kahju, mida teiselt olendilt elu võtmine inimesega teeb. 

„Peaceable Kingdom“ aitab meil näha massilise loomakasvatuse kulisside taha. Seal ei ole kolepilte ega šokeerivaid kaadreid, vaid ainult lihafarmi pidamise reaalsus. Oma loo räägivad mitmed talunikud, kes ühel või teisel hetkel oma elus tundsid, et ei saa vanaviisi jätkata. Loomade kannatuste osas aastaid kõvaks tehtud süda võis pehmeneda kas vanuse, haiguse või mõne muu elumuutuse tõttu.

Filmis üles astuvad farmerid räägivad kõik kui ühest suust: nad surusid aastaid (või lausa aastakümneid!) alla seda ängistust, mida nad hukkamisel tundsid. Farmielu on üldjuhul karm, seal ei ole ruumi nõrkusele või härdusele. Reaalsuses ei ole aga inimestele loomuomane oma lemmikuid ekspluateerida. Selle avastuse järel tegid filmikangelased elumuutvad otsused: lõpetada elusolendite tööstuslikult käitlemine.


Mida aga peale hakata nende lugematute loomadega?

Vastused olid sarnased. Kunagistest liha- ja piimafarmidest said taluloomade varjupaigad. 

Piimapudelite peal aasadel naeratavad õnnelikud lehmad ei ole piimatööstusega kuidagi seotud. Tõeliselt õnnelikud loomad tulevad varjupaikadest ja nendest farmidest, kus ühtki looma ei suruta vägisi laudikusse ega viida jõuga hukkamisele.

Õnnelikud loomad on need, kelle elu eesmärk ei ole surra. Ja õnnelikud inimesed on need, kes saavad loomadele sellist kodu pakkuda.

„Peaceable Kingdom“ näitab talunikke, kes on leidnud farmiloomades parimad sõbrad ning oma elus tõelise harmoonia. Elu koos loomadega on tähendusrikas. 

Tahaksid ka koos Gorillaga filmi vaadata? Tule juba järgmisel neljapäeval Vigri kohvikusse „Peaceable Kingdom“ linastusele - eestikeelsete subtiitritega ja täiesti tasuta! Vaata lisa SIIT!

Euroopa Liit alustab plastivastast võitlust!

Euroopa Liit alustab plastivastast võitlust!

5 nõuannet veganlusega alustajatele

5 nõuannet veganlusega alustajatele