Gorilla kingiideed: kogemused ja elamused

Gorilla kingiideed: kogemused ja elamused

Algava pühadeaja valguses pole sugugi vara hakata koguma kingiideid, mis oleksid nii pidulikud kui praktilised ja mis sealjuures ei tähendaks tingimata esemete ostmist. Gorilla tiim pani pead kokku ja nuputas, kuidas kinkida – või miks mitte ka kingiks küsida – kogemusi, elamusi ja mälestusi.

1. Praktilised koolitused

Jõulud on suurepärane põhjus motiveerida lähedasi oma praktilisi oskusi lihvima. Olgu selleks kokanduskursus, raamatupidamiskoolitus või väikelaeva juhtimise kursus, oskuskoolitusi leidub Eestis igale hinnaklassile ja pea igale oskusele. Infot algavate kursuste osas leiab nii kultuuri- kui huvikeskustest, kutsekoolidest, täiendõppekeskustest ja ka ülikoolide juurest. Pealinlased võivad uurida näiteks Tallinna Õpetajate Maja koolitusi või Loovala kunstikoolitusi. Enne osalemise kinnitamist ning väljaostmist tasub muidugi veenduda, et kingisaaja tõepoolest saab ja tahab väljavalitud kursusel osaleda. 

2. Ühised reisiplaanid

Reisihimulisi rõõmustaks muidugi jõulud mõnes oma unistuste paigas veeta või kuuse alt lemmiksihtkoha lennupiletite broneering leida. Kõik vajavad aeg-ajalt vaheldust ja puhkust, kuid initsiatiivi võtmine võib vahel keeruline olla. Kui täpne ajaplaneerimine siiski võimalik ei ole, on heaks variandiks näiteks Airbnb' kinkekaart, mida saab majutuse võimaldamiseks realiseerida ükskõik kus üle maailma! Muidugi on keskkonnavahetus tervislik ka siis, kui selleks lennukisse istuma ei pea ja ees ootab näiteks puhkus mõnes kaunis SPAs – selleks sobiks näiteks Hotelliveebi kinkekaart.

3. Mugavusteenuste tellimused

Kui kingisaajal kõik vajalik juba olemas on, siis saab panustada tema uude aastasse hoopis mugavusteenustega. Kingipaki sisse pandud Netflixi, ViaPlay või Spotify liikmelisuse tellimine võib pakkuda lähedasele seda mugavust, millesse ta ise varem võib-olla panustada ei raatsinud. Lisa virtuaalsesse kingipakki veel Wolti krediiti ja muudad pikad ja pimedad talveõhtud kingisaaja jaoks kindlasti õdusamaks ja mugavamaks. Isikupärane kingitus on ka mõne sellise tegevuse kinkekaart, millega ise kingisaajat saad üllatada: näiteks autopesu, lapsehoid või õhtusöögi valmistamine.

4. Spordielamused

Aktiivsemad sõbrad võivad eelistada aga jõule hoopiski sportides ja aktiivselt tegutsedes mööda saata. Ideaalne kingitus on sel juhul spordiklubi liikmepilet, joogaklubi 10x kaart või hoopis osavõtt mõnest spordiüritusest. Näiteks osalus Tartu suusamaratonil, suvisel rahvatriatlonil või Tallinna SEB maratoni pooldistantsil annab midagi, mida pikisilmi ootama jääda ning aitab ka endale eesmärke seada ning nende suunas liikuda. 

5. Kingituseks adrenaliini

Adrenaliiniarmastajatele mõeldes on võimalik kinkida ka erinevaid elamus-kinkekaarte. Kuidas need toimivad? Kinkekaardi saab välja osta teatud elamuse kogemiseks, kuid kingisaaja saab ise valida endale sobiva päeva ja aja. Sõbrale, kes ekstreemsusi nagu benjihüpped, krossisõidud või helikopterilennud nautida oskab, võib kingituseks just neid unustamatuid elamusi pakkuda. Kes teab, ehk koguneb jõulude eel endaski nii palju julgust, et neid proovida? Elamuskingitusi saab soetada näiteks www.kingitus.ee keskkonnast või otse teenusepakkujate käest.

6. Pilet kontserdile või näitusele

Muusika- ja kultuurielamused on jõulueelsel ajal alati oluliseks võtmesõnaks olnud. Kui tead lähedaste maitse-eelistusi, on kingitegemine lihtne. Kontserdipiletitele lisaks tulevad paljudel muusikafestivalidel juba õige varakult müüki early bird piletid ja passid, mis võimaldavad miks mitte juba eelolevaks suveks ühist kvaliteetaega planeerida – näiteks Intsikurmu 2019 piletid on juba müügis! Sama kehtib ka teatripiletite kohta: aasta lõpp on hea aeg uue hooaja elamuste kindlustamiseks. Hindamatuks kingituseks on ka hooaja- või aastapiletid lemmikmuuseumisse: näiteks KUMU aastapilet on sama taskukohane kui üks kontserdipilet, kuid pakub elamusi terveks aastaks.

・・・

Ideed panid kirja Gorilla tiimist Anna Silvia, Liis, Merete ja Susanna.

Korporatsioonide varjukülg: Amazon

Korporatsioonide varjukülg: Amazon

Kosmeetikatööstuse kolm pahet

Kosmeetikatööstuse kolm pahet