#minukeskkond: Grete Riim ja Mihkel Tamm

#minukeskkond: Grete Riim ja Mihkel Tamm

Plastikule jätkusuutlikumate alternatiivide leidmine ja kasutuselevõtt on kriitilise tähtsusega, et säiliks meie elukeskkonna kestlikkus. Just plastist ühekordsed tarvikud on need, mille vähendamiseks on samme astutud ka globaalsel tasandil. Üheks põhiliseks pahalaseks on nimelt joogikõrred.

Oskuslikes kätes muutub ka kõige tavalisem tooraine – nagu näiteks meie oma eestimaine pilliroog – praktiliseks, vajalikuks ja maailmale kasulikuks. Nutikas ja kaunis Pillirookõrs on võitnud keskkonnateadlike tarbijate südamed ning kuulub ka eesti tootedisaini paremikku: käsitöökõrs võitis Eesti Disainiauhindadel nii elumuutva disaini kui rahvalemmiku kategooriates. Grete Riim ja Mihkel Tamm rääkisid Gorillale, millest see suurepärane toode ajendatud on ning millist elu nad Saaremaal elavad.

Miks maailm vajab pilliroost kõrsi?

Teadmatusest tehtud otsuste tagajärjel on suure tõenäousega tunduvalt varem kui seitsme põlvkonna pärast siin maakeral palju kehvem elada.

Naljatame omavahel, et see oli meie viimane õlekõrs. Kuid tõsisemalt... Kunagi elati põhimõtte järgi, et ka seitsme põlvkonna pärast peaks olema siin maamunal hea elada. Nüüdseks on selgunud, et teadmatusest tehtud otsuste tagajärjel on suure tõenäousega juba tunduvalt varem kui seitsme põlvkonna pärast siin maakeral väga palju kehvem elada. Seda muidugi juhul, kui me midagi ette ei võta. 

Pillirookõrs on meie panus juhtimaks inimeste tähelepanu ebavajalikule ühekordse plastiku tarbimisele.

Pillirookors_18512__Holger_Kilumets.jpg

Milline on Pillirookõrre saamislugu? 

Hea ülevaate, kuidas me esialgu pillirookõrsi tegime, annab see video. Tänaseks on asjad küll sammukese edasi arenenud, kuid enamjaolt valmivad kõrred siiski käsitsi. 

Mis on kõige olulisem harjumus teie igapäevas, mis aitab keskkonda hoida?

Kolisime suve hakul Saaremaale linna kärast eemale. Meil ei käi prügiauto, mistõttu me tekitame nii vähe prügi kui võimalik ja sorteerime kõik selle, mis tekitame. 

Väldime ühekordseid plastikuid, samuti ei võta vastu tasuta meeneid. Meil on kodus vaid asjad, mida ma tegelikult ka kasutame. Ülejäägid anname taaskasutusse ning taaskasutame ka ise võimalikult palju. 

・・・

Käimas on Gorilla keskkonnamäng!

Kutsume üles märkama oma igapäevas neid tegusid ja valikuid, millega sina juba panustad puhtamasse keskkonda. Jätsid Eviani poodi, sest sul on äge joogipudel, mida täidad kraaniveega? Leiutasid kodus mugava prügisorteerimise süsteemi? Jätsid täna auto koju ja sõitsid rattaga tööle või loengusse? Jaga inspiratsiooni teistegagi! Selleks:

#minukeskkond-4.png

Kahel järgmisel novembrikuu reedel loosime kõigi selle nädala jooksul mängus osalenute vahel auhinna, mis muudab keskkonnasõbralikud valikud veelgi lihtsamaks. Auhinnad on välja pannud Elamise Kergus, Pillirookõrs ja Mötiw.・・・

Loe ka:

#minukeskkond: Monika Kallaste | Elamise Kergus

#minukeskkond: Karin Kruup | Mötiw

5G dilemma: kiire internet või hea tervis

5G dilemma: kiire internet või hea tervis

Euroopa kaubanduse mõju vihmametsadele

Euroopa kaubanduse mõju vihmametsadele