Kestliku moe müüjad Eestis

Kestliku moe müüjad Eestis

Mida enam rõivatööstuse kohta uurida, seda selgemaks saab, et lisaks numbrile hinnasildil on igal valikul veel teinegi hind. Kiirmoerõivaste madal kvaliteet on juba laialt tuntud tõsiasi, aga kui sageli kerkib päevakorda ostetud riideeseme tootmisprotsessi ökoloogiline jalajälg? Aga tootmisahela töötajate heaolu? Aga keemiliselt töödeldud tekstiili mõju kandja tervisele?

Paljuski sõltume tootjatest ja edasimüüjatest, kes teadlike valikute tegemisel tarbijale poolele teele vastu tulevad.

Ideaalses maailmas teeks tarbija vajaliku eeltöö ning analüüsiks, kas toode on vastavuses tema väärtushinnangutega. Tegelikkuses sõltume aga paljuski tootjatest ja edasimüüjatest, kes teadlike valikute tegemisel tarbijale poolele teele vastu tulevad. Orienteeruda aitavad mahesertifikaadid, jätkusuutlikult toodetud kangakiud ja eetilise tootmisprotsessi kinnitused. Kahtlemata tuleb olla rohepesu suhtes tähelepanelik ning samuti ei pruugi igas mõeldavas aspektis täiusliku toote leidmine alati realistlik olla. Sellegipoolest saame oma valikute tegemisel alustada tootjatest ja müüjatest, kes neid rõivatootmise külgi on silmas pidanud.

Studio August
Pilkupüüdvalt minimalistliku Augusti rõivad on ühed eestlaste lemmikutest. Need jõulised tooted on sündinud ainult naturaalsetest kangastest, sealhulgas näiteks sertifitseeritud orgaanilisest puuvillast ja biolagunevast bambusest. Kõik esemed valmivad Tallinnas, vähendades oluliselt tootmise juurde kuuluvat jalajälge. Studio Augusti stuudio asub Tallinnas Fahle majas, kuid nende tooteid müüakse paljudes disainipoodides üle Eesti. Loomulikult eksisteerib neil ka e-pood.

Reet Aus
Eesti nullkulu ja up-cycling tootmisviisi lipulaev Reet Aus on üks paremaid eeskujusid jätkusuutliku moe osas. Ausi rõivakollektsioonid kannavad UPMADE® sertifikaati ning iga rõivaese säästab keskmiselt 75% vett ja 88% energiat. Kollektsioonides leidub peamiselt igapäevarõivaid — lisaks legendaarsetele up-särkidele ka kudumeid, triiksärke, teksapükse ja kleite. Disaineri stuudio-pood asub Telliskivi loomelinnakus, kuid rõivastega saab tutvuda ka e-poes.

Reval Denim Guild
Maailmas tuntud ja armastatud Reval Denim Guild rõivad on suurepärane kombinatsioon funktsioonalsusest, stiilist ja keskkonnasäästlikkusest. Kuigi bränd otseselt ei reklaami oma ökoloogilisi tootmisviise, on siiski osa nende toodetest valminud nullkululiselt, ilma lõikejääkideta ja ilma reoveeta. Tasub vaid huvipakkuva toote osas üle küsida, milline konkreetse rõiva ökoloogiline jalajälg on. Guildi rõivastega saab tutvuda nende Tallinna vanalinna poes ja e-poes.

Slow.ee
Kahtlemata üks suurimaid jätkusuutliku moe valikuid Eestis asub Slow poes. Hoolikalt välja valitud brändid ei esinda mitte ainult keskkonnasõbralikkust, vaid on ka stiililiselt minimalistlikud ja kergesti sobituvad teiste rõivaesemetega. Slow e-pood on keskkonnasõbralikkuse eriti lihtsaks teinud: iga eseme juures on märgitud ära nii selle sertifikaadid, valmistajariik kui ka konkreetse brändiga kaasas käivad põhimõtted. Nii saab juba sirvides näha, milline bränd klientide poolt tagastatud rõivad ümber töötleb, kes lapstööjõu kasutamise vastu võitleb ja palju muud. Slow laia valikuga saab tutvuda nende e-poes

Tali
Tali ei tooda küll ise midagi, kuid koondab silmapaistvamat Eesti disaini. Keraamika, ehete ja aksessuaaride kõrval on poes esindatud ka mitmed rõivadisainerid, sealhulgas ka väiketegijad, kel enda poodi ei ole. Tali kauplus Kalamajas annab hea võimaluse tutvuda värske Eesti rõivadisainiga lähemalt ja leidmaks oma jätkusuutliku moe lemmikbrändid nii suurte kui väikeste tegijate hulgast. 

Les Petites
Balti disaini koondav kauplus Les Petites on suurepärane kombinatsioon kodumaisest, moega kaasaskäivast ja jätkusuutlikust rõivastusmoest. Nii mõnedki Les Petites poes esindatud tootjatest kasutab sertifitseeritud toorainet ja pöörab keskkonnasõbralikkusele märkimisväärset rõhku. Balti moega saab tutvuda nende poes Telliskivi loomelinnakus ja veebipoes

GreenEst 
OrganicClothes nime all toodab GreenEst joogarõivaid, mis on ühtaegu funktsionaalsed, ülimalt mugavad ja täiesti orgaanilised. Spetsiaalselt liikuvaks loodud joogariided on kerged, õhku läbilaskvad ja niiskust imavad. Kangastest kasutavad nad ökopuuvilla, bambusviskoosi ja tencelit. Mis aga kõige tähtsam, tootja pöörab eraldi tähelepanu võimalikult väikese ökoloogilise jalajälje jätmisele. Riietega saab tutvuda siin.

Zuzu
Eetilise moe veebikaubamaja Zuzu on Eesti kõige suurema valikuga ökorõivapood. Nende valikust võib leida tõepoolest peaaegu kõike — igapäevarõivad, aluspesu, pidulikud riided, pealisrõivad ja aksessuaarid on ainult osa kaubamaja ulatuslikust sortimendist. Kaupu saab veebipoes sirvida ka vastavalt brändile või otsida eraldi õiglase kaubanduse märgi all toodetud rõivaid.

Eerin
Eerin e-pood müüb orgaanilisest puuvillast ja bambusviskoosist rõivaid kogu perele. Valikus on palju erineva tegumoe ja stiiliga esemeid. Mis aga eriti tore — lisaks rõivastele saab Eerini poest osta ka keskkonnasõbralikke kangaid meetri kaupa. Õmblushuvilistele müüvad heledat orgaanilist puuvilla, tumedat bambusviskoosi ja naturaalvalget bambuskangast. Lähemalt saab kaubaga tutvuda Eerini veebilehel.

Orgaanilisest bambusviskoosist särk |  Gorilla e-pood

Orgaanilisest bambusviskoosist särk | Gorilla e-pood

Maheveeb
Mahemarketi veebipood pakub laia valikut mahetooteid, sealjuures ka suurt hulka erinevaid mahedaid kangaid ja rõivaesemeid lastele. Lasteriiete valik on peamiselt beebidele ja väikelastele, kuni suuruseni 98. Mahedaid beebiriideid saab soetada maheveebi e-poest.

Ehe Mood 
Ehe Mood e-poes on eriti värviline valik ökoloogilisi naiste- ja meeste rõivaid ning aksessuaare. Pood on pärjatud tiitliga Õiglase kaubanduse sõber, sest müüb edasi Fairtrade riideid. Poe valikut saab oma silmaga kaeda nende Telliskivi loomelinnaku kaupluses ja e-poes

Gorilla pood
Orgaanilisest kangast, süsinikuneutraalselt toodetud ning õiglase kaubanduse sertifikaadiga igapäevasärke leiad ka Gorilla portaali e-poest. Meie eritellimusel valmistatud T-särgid on seljas ääretult mugavad, hingavad ja nahasõbralikud. Samuti on modal, bambusviskoos ja tencel keskkonnasõbralikumad alternatiivid naftabaasil tekstiilidele ja tavapuuvillale. Meie särkidega saab tutvuda Gorilla e-poes.


Loe ka:

Kiirmoe koostis: viskoos

Kiirmoe koostis: polüester

Kiirmoe koostis: elastaan, spandex ja lycra

Kiirmoe koostis: elastaan, spandex ja lycra

Kiirmoe koostis: elastaan, spandex ja lycra

Kuidas mõjutab kliimasoojenemine Eestit?

Kuidas mõjutab kliimasoojenemine Eestit?