tartufilm-3.png

Tervisliku toitumise filmi- ja vestlusõhtu

3.detsembril kell 17:30 Eesti Maaülikoolis, Tartus

Filmiõhtul näitame kõmulist ning silmiavavat filmi “What the Health”. Üllatav ja kohati naljakas dokumentaalfilm pakub ilustamata analüüsi meditsiinisüsteemist ning vaatleb kriitiliselt tänapäevase tervishoiu peamisi praktikaid ja uskumusi. Filmi näitame eestikeelsete subtiitritega!

Toidud tervise poolt ja vastu

Pärast filmi avab tervist toetava toitumise teemat arst dr Ants Haavel. Tervisele kasuliku toitumise vallas on Eestiski palju erinevaid tõekspidamisi ning praktikaid. Milliseid toitumissoovitusi uskuda ning millised käibetõed on iganenud ja miks? Milliste toitude söömisega võime oma tervist pahaaimamatult kahjustada ning millistega end hoopis haigustest säästa?

Dr Ants Haavel kuulub Arstide Vastutustundliku Meditsiini Komiteesse (The Physicians Committee for Responsible Medicine) ning on läbinud Ameerika parimate ülikoolide hulka kuuluva Cornelli Ülikooli taimetoidukursuse.

“What the Health” julgustab ise otsustama

Poleemiline 2017. aastal valminud dokumentaalfilm on tekitanud palju vastakaid reaktsioone. Film paljastab meditsiinisüsteemi telgitagused ning sõltuvuse ravimitööstusest ja riigiorganitest. Film avab ka toitumise ning tervise suhteid ning hoiatab süsteemi pimesi uskumise eest. Selle asemel on teadlike valikutega võimalik oma tervise eest vastutus enda kätte võtta ning elukvaliteeti oluliselt parandada.