Gorilla filmisoovitused

Siit leiad valiku filme keskkonna, tervise ja loomakaitse teemadel – nii uuemaid teoseid kui tänaseks klassika staatusesse jõudnud dokumentaale. 

Kui soovid korraldada filmiõhtut või muud üritust, kus mõnd allolevatest filmidest näidata (näiteks koolis, huviringis või mujal), võta meiega ühendust! Oleme mõned allolevatest filmidest ka ära tõlkinud ja saame aidata neid näidata eestikeelsete subtiitritega või muul moel nõu ja jõuga abiks olla.

poster-780.jpg

What the health

2017

eestikeelsete subtiitritega

Film auhindadega pärjatud keskkonnafilmi "Cowspiracy" tegijatelt paljastab korruptsiooni tervisekaitseorganisatsioonide ja valitsuse vahel, mis läheb inimestele maksma miljoneid dollareid ning paljudele ka tervise.

http://www.whatthehealthfilm.com

Eating-You-alive_WEB-POSTER.jpg

Eating You Alive

2016

Film uurib, kuidas krooniliste haiguste põhjuseks on sageli inimeste igapäevane toit ning kuidas nendest haigustest toitumise muutmise abiga vabaneda.

https://www.eatingyoualive.com

plantpurenation

PlantPure Nation

2015

eestikeelsete subtiitritega

Dokumentaal "Forks Over Knives" tegijatelt vaatleb tänase läänemaailma toitumismudelit ning selle mõju rahvatervisele, uurides, kuidas toitumisega rahva tervist toetada..

https://www.plantpurenation.com/pages/about-the-film

760347.jpg

Before the Flood

2016

eestikeelsete subtiitritega

Film vaatleb, kuidas kliimasoojenemine meie keskkonda mõjutab ning mida ühiskond saab ära teha, et kaitsta planeedi ökosüsteeme, ohustatud liike ning põlisrahvaid.

https://www.beforetheflood.com

food-choices-680x900.jpg

Food Choices

2016

eestikeelsete subtiitritega

See dokumentaal uurib toiduvalikute mõju inimese ja planeedi tervisele. Film adresseerib mitmeid valearusaamu ning pakub uusi vaatenurki. Filmis annavad intervjuu ka mitmed maailmatuntud tervise- ja toitumiseala eksperdid.

http://www.foodchoicesmovie.com

MV5BMTU5NzAyMzk1MF5BMl5BanBnXkFtZTgwODE3NjQyNTE@._V1_.jpg

Cowspiracy: the Sustainability Secret

2014

eestikeelsete subtiitritega

Hoogne ja silmiavav dokumentaalfilm jälgib keskkonnaaktivisti teekonda, kui ta üritab leida lahendust kõige suuremale keskkonda ohustavale probleemile: loomatööstusele.

http://www.cowspiracy.com

MV5BMTQ5NTIyNDY1Ml5BMl5BanBnXkFtZTcwMjIxNzY2NA@@._V1_SY1000_CR0,0,658,1000_AL_.jpg

Forks Over Knives

2011

eestikeelsete subtiitritega

Film uurib, kuidas enamikke – kui mitte kõiki – meid täna mõjutavatest degeneratiivsetest haigustest saab kontrolli all hoida või isegi ümber pöörata, kui jätta menüüst välja loomsed toiduained ja töödeldud toidud.

https://www.forksoverknives.com

58280236.jpg

Home

2009

eestikeelsete subtiitritega

Filmis näeme õhulisi kaadreid meie planeedist alates sünnist kuni aastani 2009, mil teadlased ütlesid, et hävitava inimtegevuse tõttu on meil jäänud vaid 10 aastat, et muuta oma eluviis jätkusuutlikuks.

https://topdocumentaryfilms.com/home-project/

1441574559049.jpeg

Earthlings

2005

Dokumentaal keskendub inimkonna sõltuvusele loomadest kui majandusharust. Film avab seda problemaatilist sõltuvust viies osas: koduloomad, toit, rõivad, meelelahutus ning loomkatsed teaduses.

http://www.nationearth.com

a0dd9d8c878e48d57c00233b89d52019.jpg

Peacable Kingdom: the Journey Home

2004

eestikeelsete subtiitritega

Filmis põimuvad mitme inimese lood, kes kasvasid üles traditsioonilistes talumajapidamistes ning on nüüd pööranud oma veendumustes uue lehekülje.

http://www.peaceablekingdomfilm.org